Trwa ładowanie...
d1kc5da

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Przez Polskę przejdą ulewy i burze

Pogoda. Poniedziałek to nie będzie spokojny dzień. Nad Polskę dotarł "Hans". Synoptycy ostrzegają przed silnym deszczem z burzami. IMGW wydało alerty dla ośmiu województw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Silny deszcz i burze. IMGW ostrzega
Pogoda. Silny deszcz i burze. IMGW ostrzega (ventusky)
d1kc5da

Pogoda. W poniedziałek na zachodzie, w centrum i na południu kraju pogodę kształtował będzie płytki ośrodek niskiego ciśnienia znad zachodniej Polski o nazwie Hans, któremu towarzyszyć będzie aktywny front atmosferyczny. Z kierunków południowych napływać będą wilgotne i ciepłe masy powietrza znad Morza Śródziemnego.

W związku z obecnością ośrodka niżowego i aktywnego frontu atmosferycznego przez cały dzień w zachodniej, centralnej i południowej Polsce (w pasie od Zachodniopomorskiego przez Wielkopolskę i Łódzkie po Opolszczyznę, Śląsk i Małopolskę) spodziewane są intensywniejsze opady deszczu i lokalne burze - prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

d1kc5da

Przez cały dzień spadnie od 5 do 15 l/m2, a na Śląsku i w Małopolsce nawet do 25-30 l/m2. Mogą pojawić się lokalne zalania i podtopienia – głównie w górach i na przedgórzu. Poza intensywnymi opadami deszczu w strefie oddziaływania frontu atmosferycznego dodatkowo pojawią się burze, podczas których powieje silny i porywisty wiatr do 70 km/h.

W nocy front atmosferyczny oddziaływał będzie jeszcze na zachodzie kraju (na Dolnym Śląsku, w Lubuskim, w Wielkopolsce i w Zachodniopomorskim) oraz w centrum i na północy (na Kujawach i na Mazowszu, na Warmii, na Mazurach i na Podlasiu), ale w nocy jego aktywność już zacznie stopniowo słabnąć, stąd intensywniejsze opady spodziewane są już tylko woj. lubuskim i na południu woj. zachodniopomorskiego, gdzie do rana spadnie od 10 do 20 l/m2.

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o silnym deszczu z burzami dla ośmiu województw.

imgw

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Giżycka

pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

pogoda.wp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1kc5da

Podziel się opinią

Share

d1kc5da

d1kc5da