Policja rozbiła duży gang narkotykowy z Wołomina. Zatrzymano 32 osoby
Wołomińscy policjanci z pomocą stołecznej komendy rozpracowali w środę rano gang, który zajmował się rozprowadzaniem heroiny, kokainy, marihuany, amfetaminy i mefedronu na terenie Warszawy i Wołomina.
Aresztowane zostały 32 osoby w wieku od 20 do 65 lat, a policja nie wyklucza dalszych zatrzymań. Wśród nich są trzy kobiety, które uczestniczyły w nielegalnym obrocie narkotyków. Komenda Stołeczna dodaje, że grupa dokonywała również rozbojów i wymuszeniach rozbójniczych.
- Wszystkie zatrzymane osoby zostały umieszczone w policyjnych celach. Są one podejrzane o udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych oraz o posiadanie ich w miejscu zamieszkania. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może grozić kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności - informuje stołeczna policja.
W komunikacie policji czytamy, że grupa przestępcza rozpoczęła nielegalną działalność już od 2011 roku i wprowadziła na teren województwa mazowieckiego co najmniej 400 kg narkotyków. Grupa nie tylko rozprowadzała substancje psychotropowe, a także produkowała amfetaminę i marihuanę.
Funkcjonariusze w czerwcu i we wrześniu ub. roku zatrzymali łącznie 51 osób związanych z handlem narkotykami.
Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.