Trwa ładowanie...
dukzb5v

Powrót do szkoły. Rafał Trzaskowski: rząd PiS nie współdziała z samorządami

- Nie jesteśmy w stanie powiększyć szkół z dnia na dzień, ale rząd miał czas na przygotowania - powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, pytany o przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powrót do szkoły. Rafał Trzaskowski: rząd PiS nie współdziała z samorządami
Powrót do szkoły. Rafał Trzaskowski: rząd PiS nie współdziała z samorządami (Getty Images)
dukzb5v

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że rok szkolny w Warszawie rozpocznie się 2 września. - Był pomysł, żeby poczekać dwa tygodnie, aby zobaczyć, jak wygląda sytuacja w rodzinach po wakacjach. Niestety rząd PiS nie słucha uwag samorządowców, a problem dotyczy całej Polski - mówił Trzaskowski w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Dodał, że władze miast i gmin same przygotowały zalecenia dotyczące noszenia maseczek, mierzenia temperatury czy płynów do dezynfekcji. - To jednak tylko wskazówki od samorządów. Jesteśmy gotowi, ale problem będzie, jeśli dojdzie do wzrostu zakażeń - ostrzegał prezydent Warszawy.

Zobacz też: Powrót do szkoły. Ekspert ostrzega przed koronawirusem. "To jest jak z wejściem na lód"

W jego ocenie rząd nie przygotował szkół do nauczania hybrydowego. - Ministerstwo nie jest otwarte na współpracę - mówił Rafał Trzaskowski.

dukzb5v

Zaznaczył, że za sytuację epidemiczną odpowiedzialny jest rząd, a nie samorządy.

- Szkoły są przeciążone po deformie edukacji, a tu trzeba ograniczać liczbę uczniów na korytarzach - stwierdził włodarz Warszawy w TVN24. - Nie jesteśmy w stanie powiększyć szkół z dnia na dzień, ale rząd miał czas na przygotowania - dodał.

Powrót do szkoły. Rafał Trzaskowski: to duże obciążenie

Rafał Trzaskowski pytał również o to, kto zapłaci za organizację nauczania hybrydowego. - To będzie duże obciążenie dla samorządów, szczególnie tych mniejszych - ostrzegał.

dukzb5v

Zapowiedział, że władze stolicy będą reagować elastycznie, ale jeśli zakażenia dotyczyć będą większej liczby szkół, to sytuacja nie będzie łatwa.

- Rząd zapewnia nam tylko małą część tego, co jest potrzebne w czasie pandemii - stwierdził rozmówca Grzegorza Kajdanowicza.

Dodał, że podobnie wygląda sytuacja z finansowaniem 10 szpitali, którymi zarządza warszawski magistrat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dukzb5v

Podziel się opinią

Share
dukzb5v
dukzb5v