Powstał szlak kulturalnych piwnic staromiejskich

Dzięki informacjom na nowym miejskim portalu, możemy się dowiedzieć więcej o najstarszych fragmentach warszawskiej Starówki - również o tym, co się w nich obecnie dzieje. A dzieje się dużo!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powstał szlak kulturalnych piwnic staromiejskich

Jaką ciekawą wystawę zobaczyć można w Muzeum Warszawy? Kiedy najlepiej wybrać się do Centrum Interpretacji Zabytku? Co nowego szykuje Staromiejski Dom Kultury? Od dziś wszystkie te informacje znaleźć można na nowo uruchomionym portalu miejskim.

Czytaj też:  Odsłonięcie pomnika Marii Skłodowskiej-Curie [ZDJĘCIA]

Staromiejskie piwnice często liczą sobie po kilkaset lat i są najlepiej zachowanymi fragmentami warszawskiej Starówki . Ale to nie tylko nośniki historii; to także placówki tętniące życiem kulturalnym. Odbywają się w nich wystawy, koncerty, warsztaty, spektakle teatralne oraz wykłady, przyciągające nie tylko warszawiaków, ale również turystów.

Każda z piwnic ma swój unikatowy charakter i każda prezentuje bogatą ofertę kulturalną. Od dzisiaj najciekawsze wydarzenia znaleźć można na specjalnie dedykowanej piwnicom stronie www.szlakpiwnic.pl . Znajduje się tam zarówno kalendarz wszystkich odbywających się w piwnicach zajęć, jak i specjalnie wyselekcjonowany wybór imprez i wydarzeń. Można poczytać o historii poszczególnych obiektów, dowiedzieć się, jak przebiegała ich renowacja, a także obejrzeć galerie zdjęć i odbyć wirtualną wycieczkę.

Szlak Kulturalnych Piwnic łączy historię z kulturą i przeszłość z teraźniejszością. Pozwala poznać dramatyczne dzieje Starego Miasta, a jednocześnie doświadczyć muzyki, literatury, poezji czy malarstwa w wyjątkowych wnętrzach. 

Podziel się
Podziel się
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.