Trwa ładowanie...
d4l471i

Powstanie bezpłatna wypożyczalnia kajaków przy Wiśle

Kajaki będzie można wypożyczyć na plaży na Białołęce przy moście Marii Skłodowskiej-Curie. - Miejsce to będzie dostępne już pod koniec czerwca - mówi WawaLove autor projektu radny Marcin Korowaj.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe miejsce rekreacyjne w Warszawie
Nowe miejsce rekreacyjne w Warszawie (Facebook.com, Fot: Radny Marcin Korowaj)
d4l471i

Projekt okazał się najlepszy wśród tych nadesłanych w ramach budżetu partycypacyjnego 2017. Teraz trwa jego realizacja, a na plaży można już zauważyć kontenery, w których będzie prowadzona dystrybucja sprzętu.

Kajakami będzie można spływać w kierunku Modlina kilkoma wyznaczonymi trasami, a na miejscu obsługa odbierze sprzęt. Mieszkańcy nie muszą martwić się o powrót - kursuje tam komunikacja miejska. - Miejsce jest w tak dogodnym położeniu, że bez problemu można wrócić do Warszawy - zaznacza radny Marcin Korowaj.

Autor projektu tłumaczy, że dziennie z kajaków może korzystać kilkaset osób. - Dlatego, że będzie kilka spływów, a jednorazowo będzie mogło spłynąć aż 20 osób - wyjaśnia radny. Dodaje, że jeśli miejsce będzie cieszyć się dużym uznaniem, to w kolejnej edycji planuje poszerzyć bazę kajaków.

d4l471i

Bezpłatna wypożyczalnia kajaków na Białołęce różni się od prywatnej tym, że mieszkańcy stolicy będą korzystać również z całej plaży. - Zostanie postawionych ponad 30 leżaków, specjalnie zaprojektowanych, wodoodpornych oraz grille i miejsce do zaparkowania rowerów, a także będzie obecny na miejscu tzw. plażowy, czyli osoba, która będzie pilnowała ładu i porządku - mówi radny. Podkreśla, że to pierwszy tego typu punkt w Warszawie, gdzie będzie kompleksowo zorganizowana rekreacja, a mieszkańcy po pracy mogą wypoczywać nad wodą.

Radny tłumaczy, że projekt wyniesie około 130 tys. złotych. - Jest to dużo, natomiast z budżetu obywatelskiego, który liczy się w milionach złotych, to jest to promil - zaznacza autor projektu. Dodaje, że każdy płaci bardzo wysokie podatki i miasto jest zobowiązane do zapewnienia infrastruktury również wypoczynkowej.

Zobacz także: Nowe prawo pozwoli na kąpiele tylko przez 30 dni w roku.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Przeczytaj też: Przez 30 lat organizował kolonie dla dzieci. Zachorował i teraz szuka pomocników

d4l471i

Podziel się opinią

Share
d4l471i
d4l471i