Trwa ładowanie...

Powstanie bezpłatna wypożyczalnia kajaków przy Wiśle

Kajaki będzie można wypożyczyć na plaży na Białołęce przy moście Marii Skłodowskiej-Curie. - Miejsce to będzie dostępne już pod koniec czerwca - mówi WawaLove autor projektu radny Marcin Korowaj.

Powstanie bezpłatna wypożyczalnia kajaków przy WiśleŹródło: Facebook.com, fot: Radny Marcin Korowaj
d3q8otg
d3q8otg

Projekt okazał się najlepszy wśród tych nadesłanych w ramach budżetu partycypacyjnego 2017. Teraz trwa jego realizacja, a na plaży można już zauważyć kontenery, w których będzie prowadzona dystrybucja sprzętu.

Kajakami będzie można spływać w kierunku Modlina kilkoma wyznaczonymi trasami, a na miejscu obsługa odbierze sprzęt. Mieszkańcy nie muszą martwić się o powrót - kursuje tam komunikacja miejska. - Miejsce jest w tak dogodnym położeniu, że bez problemu można wrócić do Warszawy - zaznacza radny Marcin Korowaj.

Autor projektu tłumaczy, że dziennie z kajaków może korzystać kilkaset osób. - Dlatego, że będzie kilka spływów, a jednorazowo będzie mogło spłynąć aż 20 osób - wyjaśnia radny. Dodaje, że jeśli miejsce będzie cieszyć się dużym uznaniem, to w kolejnej edycji planuje poszerzyć bazę kajaków.

d3q8otg

Bezpłatna wypożyczalnia kajaków na Białołęce różni się od prywatnej tym, że mieszkańcy stolicy będą korzystać również z całej plaży. - Zostanie postawionych ponad 30 leżaków, specjalnie zaprojektowanych, wodoodpornych oraz grille i miejsce do zaparkowania rowerów, a także będzie obecny na miejscu tzw. plażowy, czyli osoba, która będzie pilnowała ładu i porządku - mówi radny. Podkreśla, że to pierwszy tego typu punkt w Warszawie, gdzie będzie kompleksowo zorganizowana rekreacja, a mieszkańcy po pracy mogą wypoczywać nad wodą.

Radny tłumaczy, że projekt wyniesie około 130 tys. złotych. - Jest to dużo, natomiast z budżetu obywatelskiego, który liczy się w milionach złotych, to jest to promil - zaznacza autor projektu. Dodaje, że każdy płaci bardzo wysokie podatki i miasto jest zobowiązane do zapewnienia infrastruktury również wypoczynkowej.

Zobacz także: Nowe prawo pozwoli na kąpiele tylko przez 30 dni w roku.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d3q8otg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q8otg