Trwa ładowanie...
d3dwlz6

Prażanom zlikwidowano przystanki i popularne przejście dla pieszych

"Jedyne przejście na kilometrowym odcinku" [WIDEO]
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prażanom zlikwidowano przystanki i popularne przejście dla pieszych
d3dwlz6

Po trzech latach utrudnień związanych z budową metra , w stolicy dokonano także poważnych zmian w komunikacji i ruchu drogowym. Zdezorientowanym mieszkańcom, do kłopotów związanych z przeniesieniem przystanków i zmianami kursów pojazdów, dołączono kolejne, takie jak likwidacje przejść dla pieszych.

Tak stało się m.in. na warszawskiej Pradze Północ , gdzie zlikwidowano jedyne przejście, jakie było w al. Solidarności pomiędzy ul. Targową, a Szwedzką. To prawie kilometrowy odcinek.

Mieszkańcy nie kryją oburzenia. "Miało być lepiej, a wyszło jak zwykle" - mówi nam mieszkanka ul. Konopackiej. - Z przejścia codziennie korzystały tysiące osób. Ludzie przychodzą tu obecnie i... spotykają strażników miejskich, pilnujących tego odcinka. W pobliżu spaceruje również patrol policji.

d3dwlz6

Strażnicy są tu codziennie, jednak nie stoją 24 godz. na dobę, a ludzie mają swoje przyzwyczajenia. Chcąc się przedostać się z jednej strony drogi na drugą, robią to w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami, przebiegając po prostu przez jezdnię. Narażają tym samym nie tylko siebie, ale i powodują zagrożenie w ruchu drogowym. Może warto byłoby zostawić tu przejście?

W firmie AGP Matero Warszawskie, która jest wykonawcą budowy usłyszeliśmy, że firma została zobligowana umową do przywrócenia w al. Solidarności stanu sprzed rozpoczęcia budowy centralnego odcinka II linii metra. Wiązała się z tym m.in. likwidacja przejścia.

Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich powiedział WawaLove.pl, że należy poczekać, aż zostanie przywrócona pełna organizacja ruchu w tym rejonie. Jeśli okaże się, że przejście w tym miejscu rzeczywiście jest potrzebne - zostanie przywrócone. - Czekamy aż otworzy się II linia metra, a sytuacja okrzepnie. - dodaje Sobieraj. Podobne przywrócenia tymczasowych przejść dla pieszych miały już miejsce, m.in. przy Emilii Plater. Jest więc szansa, że to przejście wróci.

Zobaczcie na filmie, jak wygląda teraz to miejsce!

d3dwlz6

Podziel się opinią

Share
d3dwlz6
d3dwlz6