Trwa ładowanie...
d3iguze

Ranking zaufania polityków wg CBOS. Zaskakujące wyniki sondażu

Patryk Jaki cieszy się o wiele większym zaufaniem, niż jego rywal w wyścigu do fotela prezydenta Warszawy. Jest również bardziej rozpoznawalny. Tak wynika z najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Starcie kandydatów Zjednoczonej Prawicy i Koalicji Obywatelskiej budzi największe emocje.
Starcie kandydatów Zjednoczonej Prawicy i Koalicji Obywatelskiej budzi największe emocje. (East News, Fot: Mariusz Grzelak/REPORTER,Mariusz Gaczynski/Eastnews)
d3iguze

Kandydat Zjednoczonej Prawicy zostawił daleko w tyle Rafał Trzaskowskiego - przynajmniej jeżeli chodzi o zaufanie Polaków. Pozytywny stosunek do Jakiego zadeklarowało aż 37 procent respondentów. Nie ufa mu za to 23 procent badanych.

Wzrost wiarygodności polityka Solidarnej Polski ma wiązek m.in. ze zwiększeniem rozpoznawalności. W sierpniu 2017 roku nie kojarzyło go 36 procent badanych. Obecnie przewodniczącego komisji weryfikacyjnej ds. stołecznej reprywatyzacji nie zna tylko co czwarty repondent.

PRZECZYTAJ: Rafał Trzaskowski traci przewagę nad Patrykiem Jakim. "Ludzie w PO są wściekli"

d3iguze

Natomiast kandydat PO startujący w wyborach na prezydenta stolicy nie ma tylu powodów do zadowolenia. Według CBOS poseł Platformy może liczyć na zaufanie 18 procent ankietowanych. Brak tego zaufania deklaruje aż 21 procent uczestników badania. Dodatkowo Rafał Trzaskowski jest słabo rozpoznawalną postacią. Nie kojarzy go 40 procent respondentów.

W czerwcowym rankingu zaufania Polaków do polityków na czele pozostaje bez zmian prezydent Andrzej Duda. Ufa mu 69 procent badanych. Dalej jest premier Mateusz Morawiecki (57 proc.), a podium zamyka Paweł Kukiz (zaufanie do niego deklaruje 52 proc. pytanych). Z największą nieufnością spotkał się lider PO, Grzegorz Schetyna (nie chce mu zaufać aż 47 proc. respondentów).

Zobacz pełen ranking:

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

ZOBACZ WIDEO: Rafał Trzaskowski: Patryk Jaki jest groźnym kontrkandydatem

d3iguze

Podziel się opinią

Share

d3iguze

d3iguze