Trwa ładowanie...

Rekordowy przejazd pociągu z Warszawy do Łodzi. W zaledwie 55 minut!

Jazdy testowe na zmodernizowanej trasie kończą ten uciążliwy remont.

Rekordowy przejazd pociągu z Warszawy do Łodzi. W zaledwie 55 minut!
d1j7hgg
d1j7hgg

28 października skład PKP Intercity pokonał odcinek pomiędzy stacjami Warszawa Centralna i Łódź Widzew w...55 minut. To absolutny rekord , jeśli chodzi o czas przejazdu na tej trasie. Kilka lat temu pasażerowie musieli bowiem nierzadko pokonywać ją w prawie 4 godziny. Teraz modernizacja kluczowego szklaku kolejowego powoli dobiega końca. Nie znaczy to jednak, że wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy podróżni pokonają trasę z Warszawy do Łodzi właśnie w takim czasie.

- Modernizacja połączenia Warszawa Zachodnia – Skierniewice zakończy się w IV kwartale tego roku. Dzięki niej czas podróży na linii Warszawa Centralna – Łódź Widzew skróci się do ok. 70 minut. Nastąpi to już w połowie grudnia tego roku, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy - mówił WawaLove.pl Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

I tak rzeczywiście będzie, z zaznaczeniem że zakładany czas przejazdu osiągną najszybsze pociągi niezatrzymujące się na stacjach pośrednich (m.in. w Żyrardowie czy Skierniewicach). W przypadku pozostałych podróż może się nieznacznie wydłużyć. Pewnym problemem są również występujące braki w nowoczesnym taborze do obsługi tej trasy. Cała linia została dostosowana do rozwijania przez składy prędkości 160 km/h. 12 grudnia nastąpi oficjalne oddanie inwestycji.

d1j7hgg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j7hgg