Trwa ładowanie...
dbxc9s7

Ruszyła budowa szpitala południowego

W szpitalu znajdzie się miejsce dla ponad 300 pacjentów
Share
Ruszyła budowa szpitala południowego
dbxc9s7

Na tę inwestycję czekano wiele lat. Dziś nareszcie się rozpoczęła. Na Ursynowie wbito pierwszą łopatę na budowie Szpitala Południowego.

Symbolicznego wbicia łopaty dokonała w poniedziałek prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz wraz z przedstawicielami spółek, które wygrały przetarg na budowę. Za inwestycję będzie odpowiadało konsorcjum składające się z firm Erbud i Strabag.

Placówka ma powstać przy skrzyżowaniu Pileckiego i Gandhi, w bliskim sąsiedztwie Centrum Onkologii. W nowym szpitalu ma się znaleźć miejsce dla siedmiu bądź ośmiu oddziałów. To inwestycja, na którą mieszkańcy Ursynowa czekali od wielu lat. Choć Platforma Obywatelska mówiła o konieczności budowy lecznicy już w 2006 roku, to przez dłuższy czas nic się w tej sprawie nie działo. Na początku brakowało środków, a gdy już ogłoszono projekt, to inwestycja była blokowana przez ciągłe odwołania. W 2015 roku budziła nawet sprzeciw lekarzy z pobliskiego Centrum Onkologii. Ostatecznie kryzys udało się zażegnać i w październiku 2016 roku doszło do podpisania umowy na budowę.

dbxc9s7

Na inwestycję stołeczny ratusz przeznaczył 400 mln zł. Szpital Południowy ma się składać z trzech pięciokondygnacyjnych budynków. Będzie dysponował 309 łóżkami. Na dachu jednego z pawilonów zlokalizowane będzie lądowisko dla helikopterów przystosowane dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Budowa ma się zakończyć w 2018 roku.

Źródło: UM Warszawa/Wawalove

(Oprac: MO)

dbxc9s7

Przeczytaj też: Liga Europy: Legia zagra z Ajaxem

dbxc9s7

Podziel się opinią

Share
dbxc9s7
dbxc9s7