Trwa ładowanie...

Siłownia plenerowa na Targówku już zniszczona

Urządzenie do ćwiczeń w Bródnowskim parku zostało zniszczone przez wandali, naprawa będzie kosztować nawet kilka tysięcy złotych

Siłownia plenerowa na Targówku już zniszczona
d41njym
d41njym

Siłownie plenerowe zostały zbudowane w ramach programu „Warszawa w dobrej kondycji”, którego pomysłodawczynią była Hanna Gronkiewicz-Waltz. Na ich budowę władze stolicy przeznaczyły około 2,45 mln zł.

Dopiero co oddana do użytku siłownia w parku Bródnowskim, została zniszczona. Celem wandali stał się tak zwany biegacz, służący do ćwiczeń mięśni nóg. Z urządzenia zostało w wyrwane ramię razem z podstawą, które było przytwierdzone na cztery duże śruby. Niestety urządzenia nie da się naprawić, konieczna jest wymiana.

Mieszkańcy są oburzeni. Trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby tak wszystko niszczyć– mówi Pani Aldona, która każdego ranka trenuje biegając w parku. Ktoś musiał mocno się natrudzić zanim urwał drążek. Ramię tzw. biegacza służącego do ćwiczeń mięśni nóg przytwierdzone było na cztery duże śruby, wyrwano je w całości.

d41njym

Danuta Hertel, naczelnik wydziału infrastruktury dzielnicy Targówek, mówi: Uszkodzenia wynikające z użytkowania obejmuje gwarancja. W tym przypadku sami będziemy zmuszeni naprawić powstałe szkody. Niestety koszt wymiany urządzeń będzie kosztować dzielnicę nawet kilka tysięcy złotych.

To przykre, że niektóre osoby nie szanują rzeczy, które mają służyć nam wszystkim. Oczywiście uszkodzenia naprawimy, jednak będziemy musieli na to wydać pieniądze publiczne – mówi Grzegorz Zawistowski, Burmistrz Dzielnicy Targówek.

Urząd dzielnicy prosi o informowanie władz Policji (997), Staży Miejskiej (986) lub dzwonić pod numer alarmowy (112), jeśli tylko jesteśmy świadkami jakiegokolwiek wandalizmu. Nie trzeba podawać swoich danych.

d41njym
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41njym