Trwa ładowanie...

Śpiewak o zieleni w mieście. Za przykład podaje Świętokrzyską

- Warszawa pompuje miliony w metro, bardzo słusznie, ale sytuacja nad powierzchnią woła o pomstę do nieba - tłumaczył kandydat Komitetu Wygra Warszaw, Jan Śpiewak.

Śpiewak o zieleni w mieście. Za przykład podaje ŚwiętokrzyskąŹródło: East News, fot: ARKADIUSZ ZIOLEK
d413b9v
d413b9v

Aktywista podczas piątkowej konferencji przy ulicy Targowej zaznacza, że wiele mówi się o budowie metra, ale zapominamy co dzieje się nad metrem. - Po wybudowaniu II linii metra, ulica Świętokrzyska, Targowa wyglądają gorzej niż przed budową - ocenił.

- Ulica Świętokrzyska była betonową pustynią, zniknęły z niej wszystkie drzewa, również ulica Targowa po budowie metra jest ciągle betonową pustynią, autostradą, która przecina Pragę i dzieli ją na dwie części - powiedział Śpiewak. Chce, żeby ulice w Warszawie miały szpalery drzew, ławki i mieszkańcy czuli się po prostu dobrze.

Wskazuje, że ulica Targowa jest przykładem, jak nie powinno się projektować ulic w Warszawie. - Ulica Świętokrzyska po budowie metra wyglądała strasznie, ale pojawił się Grzegorz Walkiewicz, złożył wniosek do budżetu obywatelskiego i dzięki jego pracy posadzono 200 drzew, 100 krzewów, ławki, kosze i ulica stała się bardziej przyjemna - tłumaczył samorządowiec. Zaznacza, że takie zmiany chcą wprowadzić również na innych ulicach, na przykład ulica Puławska, Solidarności i Targowa.

d413b9v

Jan Śpiewak poinformował, że Grzegorz Walkiewicz ma nie tylko zostać radnym, ale także pełnomocnikiem ds. zieleni. - Żeby Warszawa znowu się zazieleniła, tak jak jeszcze w latach 60. czy 50. - stwierdził.

Grzegorz Walkiewicz tłumaczy, że projekt zazielenienia Targowej został wybrany przez warszawiaków do realizacji dwa lata temu. - Dwa miesiące temu ratusz przystąpił do realizacji, półtora roku po terminie - podkreślił.

- Poprosiłem grafika, żeby tę ulicę narysował, żeby ta zielona Targowa była taka, jaką sobie wymarzyliśmy. Będą szerokie chodniki i ławki. Czy państwo wyobrażają sobie, że od ulicy Targowej do Kolejowej nie ma ani jednej ławki - zaznacza Walkieiwcz. Dodaje, że będą kosze na śmieci i duże drzewa. - Nie może być tak, że jest tu patelnia. Nie może być tak, że ulicą Targową trzeba przemykać - tłumaczył.

Kandydat do rady miasta zaznacza, że nie zapomina o kierowcach. - Również będzie pas, gdzie będzie parkowanie równoległe wzdłuż całej ulicy, żeby te samochody w sposób cywilizowany zostawiać - powiedział Walkiewicz.

Zobacz też: Grzegorz Schetyna wycofuje się rakiem ze słów o Tusku

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d413b9v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d413b9v