Trwa ładowanie...

Sposób na siarczyste mrozy w Warszawie. Ten pomysł ucieszy potrzebujących

W niektórych miejscach w stolicy ruszyła akcja "Wymiana ciepła". Idea jest prosta: jeśli masz ciepłe ubrania, które są niepotrzebne, przynieś je i powieś na specjalnym wieszaku. Każdy potrzebujący może je stamtąd zabrać.

Sposób na siarczyste mrozy w Warszawie. Ten pomysł ucieszy potrzebującychŹródło: FB, fot: Wymiana ciepła
d2ofwnv
d2ofwnv

Akcja skierowana jest głównie do osób, którym brakuje zimowej odzieży. Niskie temperatury dokuczają zwłaszcza bezdomnym, których nie stać na kupienie nowych ubrań. "Wymiana ciepła" ruszyła w stolicy w zeszłym roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Specjalne wieszaki stanęły m.in. na warszawskiej Woli przed urzędem dzielnicy przy al. Solidarności 90 i przy Wolskim Centrum Kultury na ul. Obozowej 85.

W tym roku punkty "Wymiany ciepła" powstały m.in. przed urzędem dzielnicy w Rembertowie, na Ochocie i Woli, na terenie kawiarni przy Świetlicy Nowego Teatru, na ul. Długiej 8/14 i ul. Bora-Komorowskiego 56b. Przy wieszakach wisi kartka z napisem: "Marzniesz? Weź sobie ubranie. Chcesz pomóc? Zostaw ciepłą kurtkę, płaszcz, polar, sweter na wieszaku”.

Do udziału w akcji zachęca również Grzegorz Pietruczuk, zastępca burmistrza dzielnicy Bielany. "W zlokalizowanym pod wejściem B (od strony ul. Jarzębskiego) Urzędu Dzielnicy Bielany ‘samoobsługowym’ namiocie możemy zostawiać ubrania (kurtki, swetry, czapki, szaliki itd.) tym najbardziej potrzebującym" - napisał na Facebooku.

Organizatorzy akcji namawiają do samodzielnej organizacji punktów "Wymiany ciepła". Jak to zrobić? Wystarczy znaleźć legalne miejsce, najlepiej zadaszone, które jest widoczne i ustawić tam solidny wieszak. Wieszak powinien być dostępny 24 godziny na dobę – 7 dni w tygodniu.

Dokładną listę punktów można znaleźć na stronie wymianaciepla.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: W mroźne dni autobusy zatrzymają się na każdym przystanku. Wystarczy pomachać kierowcy

d2ofwnv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ofwnv