Trwa ładowanie...
d7k1cal

"Stop pedofilom w sutannach". Na moście Gdańskim zawisły kukły ministrantów

W poniedziałek rano na przystanku Most Gdański w Warszawie pojawiła się kontrowersyjna instalacja. Z barierek zwisają kukły będące symbolem molestowanych przez księży ministrantów. Kierowcy jadący Wisłostradą mogą natomiast przeczytać baner o treści: "Stop pedofilom w sutannach".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedna z powieszonych postaci ma reprezentować 14-letniego Adama, ofiarę molestowania księdza
Jedna z powieszonych postaci ma reprezentować 14-letniego Adama, ofiarę molestowania księdza (Agencja Gazeta, Fot: Maciek Jazwiecki)
d7k1cal

Tajemnicze figury mające przedstawiać ministrantów zostały powieszone około 5:30 nad ranem. Jadący do pracy pasażerowie komunikacji miejskiej z zaciekawieniem i niedowierzaniem patrzyli na cztery postaci ubrane w komże z balonami zamiast głów.

Każda z nich na piersiach ma zawieszone kartony z imieniem, wiekiem i dopiskiem "ofiara księdza". Całość dopełnia baner zawieszony na moście Gdańskim: "Stop pedofilom w sutannach".

- Pokrzywdzeni chcą być zauważeni. Chodzi o nacisk na opinię publiczną, bo to nie jest marginalny problem. Myślę, że w skali Polski to są tysiące pokrzywdzonych. Kościół stosuje w tym temacie politykę milczenia, a to powoduje eskalację takich oznak niezadowolenia - mówi Artur Nowak, adwokat i autor książki "Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos".

d7k1cal

Wideo z miejsca, w którym znajduje się instalacja z kukłami, umieścił na swoim profilu portal OKO.press. Nie wiadomo jednak, czy pokazane na nagraniu osoby to autorzy happeningu.

Źródło: Agencja Gazeta
d7k1cal

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Spalił kukłę Petru, startuje z listy PiS. Tomasz Poręba: przeprosił

d7k1cal

Podziel się opinią

Share
d7k1cal
d7k1cal