Trwa ładowanie...
d47nvuj

Strajk Kobiet oskarża policję. "Rzucili na słup, potraktowali gazem"

Funkcjonariusze odpierają zarzuty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk Kobiet oskarża policję. "Rzucili na słup, potraktowali gazem"
d47nvuj

Funkcjonariusze użyli siły podczas Strajku Kobiet? Tak wynika z opisu zamieszczonego na stronie organizacji. "Jak skończą z nami, wezmą się za Was" - czytamy na Facebooku.

Jak czytamy w poście, jeden z policjantów miał rzucić uczestniczkę Strajku Kobiet na słup, a inni funkcjonariusze przycisnęli do ziemi dwóch innych uczestników i potraktowali ich gazem.

- Tak jak my byliśmy z Wami, kiedy PiS próbował zabronić Wam, wolnym mediom wstępu do Sejmu, tak teraz prosimy, bądźcie z nami - zwracają się kobiety do dziennikarzy. - Kiedy policjanci myślą, że nikt nie patrzy. Kiedy kibice odgrażają się, że przyjdą z nami zrobić porządek. Bądźcie z nami dziś wieczorem, żeby nie tylko relacjonować wystąpienia na demonstracjach, ale i monitorować zachowanie znajdującej się tam policji - wyliczają.

d47nvuj

Co więcej, na Facebooku organizacji opublikowano wizerunek policjanta, który miał zaatakować protestujących. - Niech Wam nie będzie wszystko jedno. Jak skończą z nami, wezmą się za Was - podkreślają reprezentanci Strajku Kobiet.

Takiej sytuacji nie było - mówi w rozmowie z Metrowarszawa.gazeta.pl Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. "Podczas działań policjanci nie używali jakichkolwiek technicznych środków przymusu bezpośredniego, w tym gazu pieprzowego" - napisał w przesłanym oświadczeniu.

"Do teraz nie wpłynęła żadna skarga na policjantów, nie mamy też informacji, aby złożone zostało w tej sprawie zawiadomienie w prokuraturze" - podaje metrowarszawa.pl

Przeczytajcie również: Zgwałcił 12-letnią dziewczynkę. Prokuratura nie wyklucza podobnych przypadków

Podziel się
d47nvuj

Podziel się opinią

Share

d47nvuj

d47nvuj