Trwa ładowanie...

Strajk nauczycieli 2019 w Warszawie. Powstała wyszukiwarka placówek biorących udział w proteście

Rodzice chodzących do szkół i przedszkoli dzieci z niepokojem patrzą na widmo strajku nauczycieli. Stołeczny ratusz postanawia przygotować mieszkańców na ten kryzys i uruchomił specjalną wyszukiwarkę. Dzięki niej można sprawdzić, które placówki wezmą udział w proteście oraz gdzie posłać pociechy w tym okresie.

Strajk nauczycieli 2019 w Warszawie. Powstała wyszukiwarka placówek biorących udział w proteścieŹródło: East News, fot: Piotr Smolinski/REPORTER
dd9bp5e
dd9bp5e

321 z 376. Tyle szkół i zespołów szkół ma objąć rozpoczynający się w najbliższy poniedziałek strajk nauczycieli. Jak podaje urząd miasta, sytuacja w przedszkolach ma być nieco lepsza. Tutaj na 352 placówki dla maluchów 158 będzie zamkniętych. Normalnie funkcjonować będzie zaledwie 55 szkół (z czego 30 to podstawówki, 9 to licea, a 13 to zespoły szkół).

Warszawski magistrat uruchomił wyszukiwarkę, dzięki której każdy zainteresowany może sprawdzić, która placówka bierze udział w strajku. Ratusz stworzył także spis darmowych zajęć dla najmłodszych na terenie miasta. Wybierając poszczególne dzielnice, można znaleźć konkretną ofertę atrakcji zapewnianych przez wiele publicznych obiektów. Niestety, każdorazowo wymagany jest nadzór opiekuna nad dzieckiem. Rodzice muszą być więc obecni.

Wyszukiwarki są tak skonstruowane, aby w prosty sposób dobrać odpowiednie zajęcia kierując się miejscem zamieszkania, wiekiem dziecka i terminem (między 8 a 17 kwietnia). W ofercie znajdują się m.in. zajęcia plastyczne, warsztaty kulturalne, nauka gry na instrumentach oraz projekcje filmów i wystawy.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Szkoła wprowadza "ruch jednokierunkowy". To efekt reformy edukacji i kumulacji roczników

dd9bp5e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd9bp5e