Trwa ładowanie...

Strajk nauczycieli. Manifestacja przed Ministerstwem Edukacji Narodowej

Protest nauczycieli trwa. By przypomnieć o tym rządzącym, nauczyciele i związkowcy z całej Polski zjechali do Warszawy. Manifestują przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na miejscu jest nasz reporter.

Strajk nauczycieli. Manifestacja przed Ministerstwem Edukacji NarodowejŹródło: East News, fot: Jan Bielecki/East News
d21qh9b
d21qh9b

Trwa 16. dzień strajku, nauczyciele i związkowcy przyjechali do Warszawy, by manifestować przed Ministerstwem Edukacji Narodowej. Chcą w ten sposób przypomnieć, że nie ustępują w walce o podwyżki zasadniczego wynagrodzenia. Za organizację manifestacji odpowiada Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Szef ZNP Sławomir Broniarz zakomunikował zebranym: "nie kończymy strajku!". Przkonywał też, że strajk to nie polityka, a walka o dobro polskiego szkolnictwa. Jego słowa spotkały się z entuzjazmem protestujących. Słychać było wiwaty i syreny.

Prezydium ZNP spotyka się również we wtorek, by ustalić co dalej ze strajkiem. Sławomir Broniarz mówi, że na stole są trzy opcje, ale związkowcy nie rozważają całkowitego przerwania protestu. Możliwe jest natomiast jego zawieszenie na czas matur, bądź - co bardziej prawdopodobne - wprowadzenie strajku rotacyjnego.

d21qh9b

Pikieta przed MEN zaczęła się o godz. 11. Po demonstracji przedstawiciele protestujących nauczycieli pojawią się w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog". Tam oświatowi związkowcy wraz z prezydium "Dialogu" będą dyskutowali na temat daty i formy okrągłego stołu.

Takie rozwiązanie związkowcom zaproponowała strona rządowa. Na rozmowach okrągłego stołu mieliby pojawić się nie tylko przedstawiciele rządu i związkowcy, ale i nauczyciele (pedagodzy, wychowawcy) niezrzeszeni w związkach oraz eksperci i przedstawiciele opozycji.

Nauczyciele walczą przede wszystkim o podwyżki zasadniczego wynagrodzenia. Od 700 do 900 złotych w zależności od stażu i doświadczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21qh9b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21qh9b