Trwa ładowanie...
d1xv2b4

Strajk Przedsiębiorców. Spokojny przemarsz przez stolicę

W Warszawie trwa kolejna odsłona strajku przedsiębiorców. Jak na razie nie doszło do żadnych incydentów z udziałem protestujących i policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przedsiębiorcy maszerują przez stolicę
Przedsiębiorcy maszerują przez stolicę (Mateusz Wlodarczyk / Forum)
d1xv2b4

Strajk Przedsiębiorców. Kolejne protesty w Warszawie

Ulicami Warszawy przechodzi Marsz Zwycięstwa Suwerena, będący kolejnym już protestem przedsiębiorców. W relacjach prowadzonych przez uczestników marszu na Facebooku, wyrażają oni zadowolenie, że wreszcie mogą maszerować bez obaw o ewentualne interwencje policji. Na czele marszu wraz z rodziną idzie kandydat na prezydenta Paweł Tanajno.

Tym razem policja nie próbuje rozproszyć protestujących. Funkcjonariusze maszerują wzdłuż demonstracji, ograniczając jedynie jej szerokość.

d1xv2b4

Przez głośniki słychać zarzuty, jakie organizatorzy wydarzenia kierują w stronę rady ministrów. Łukasz Szumowski został oskarżony o darwinizm społeczny, którego przejawu przedsiębiorcy upatrują w przekazaniu 2 miliardów złotych dofinansowania TVP, a nie na walkę z chorobami nowotworowymi. Odpowiedzialnością za rosnące bezrobocie protestujący obarczają premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudę.

Strajk Przedsiębiorców. Trasa przemarszu

Przedsiębiorcy zaczęli swój pochód na Placu Zamkowym, skąd ruszyli pod Pałac Prezydencki. Następnym przystankiem był Sejm, spod którego rozpoczęli marsz w kierunku siedziby PiS na ulicy Nowogrodzkiej.

Organizatorzy komentowali przez głośniki, że to właśnie budynek przy Nowogrodzkiej, a nie Pałac Prezydencki czy Sejm, jest miejscem, gdzie zasiada osoba rządząca państwem - Jarosław Kaczyński.

d1xv2b4

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xv2b4

Podziel się opinią

Share
d1xv2b4
d1xv2b4