Trwa ładowanie...
d4c1w3q

Strajk Przedsiębiorców. Zobacz jak Paweł Tanajno rapuje w #hot16challenge2 i wzywa do udziału w strajku

Czy w sobotę Warszawę znów zaleją tłumy przedsiębiorców? Z całą pewnością liczy na to, startujący w wyborach prezydenckich, Paweł Tanajno. Lider protestujących nagrał swoją wersję #hot16challenge2, w której nawołuje do uczestnictwa w sobotnim strajku przedsiębiorców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk Przedsiębiorców. Tanajno rapuje i wzywa do udziału w strajku
Strajk Przedsiębiorców. Tanajno rapuje i wzywa do udziału w strajku (FORUM)
d4c1w3q

Na sobotę 16 maja 2020 r. organizatorzy zaplanowali wielki strajk przedsiębiorców w Warszawie. Podczas poprzedniego zgromadzenia w stolicy, w ubiegły piątek 8 maja, atmosfera była bardzo gorąca i do akcji wkroczyła policja, która zatrzymała wówczas ponad 100 osób, w tym kandydata na prezydenta Polski w wyborach 2020, Pawła Tanajno.

Tym razem organizatorzy zapowiadają, że wydarzenie będzie znacznie większe, a z całego kraju zjadą się do Warszawy, wspierający inicjatywę, obywatele.

Strajk Przedsiębiorców. Warszawa. Paweł Tanajno rapuje i wzywa do uczestnictwa

Promując jutrzejszy protest, Paweł Tanajno opublikował na YouTube swoją wersję #hot16challenge2 z wezwaniem do stawienia się w Warszawie w sobotę 16 maja. "Zmieńmy system, odbierzmy im to co nasze" - rapuje kandydat na prezydenta Polski.

d4c1w3q

Rapujący Paweł Tanajno:

Organizatorzy nie ukrywają, że mają nadzieję w sobotę na wielotysięczną demonstrację w Warszawie.

Strajk przedsiębiorców. Warszawa. Główne postulaty strajkujących

Czego właściwie dotyczy strajk? Na transparentach przedsiębiorcy niosą trzy hasła: godność, wolność, własność. Nawołują do przywrócenia narodowi bezpośredniej kontroli nad politykami poprzez wprowadzenia możliwości organizacji większej liczby referendów, o ograniczenie ilości przepisów i zaprzestanie prac nad przepisami naruszającymi wg. nich gwarancję własności.

d4c1w3q

W strajkowej grupie na facebooku znajdujemy rozwinięcie tych postulatów (pisownia oryginalna):

Godność. Domagamy się przywrócenia prawa narodu do bezpośredniej kontroli nad państwem i klasą polityczną (art.4 konstytucji). WIR – obywatelskie Weto, Inicjatywa i Referendum. Te narzędzia władzy mają być do wykorzystania przez naród niezależnie od woli polityków.

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Wolność. Polska państwem prawa powszechnie zrozumiałego, naturalnego dla obywateli. Domagamy się sejmowej komisji wolności, która zajmie się likwidacją przerostu praw ograniczających swobodę działań obywateli we wszystkich sferach życia. Oczekujemy wykreślania przepisów zamiast tworzenia nowych. Wraz z redukcją przepisów chcemy redukcji liczby urzędów i urzędników. Elektronizacji administracji, by zawsze funkcjonowała, jak w czasach koronawirusa.

d4c1w3q

Własność. Ratowanie miejsc pracy i poszanowanie własności. Domagamy się automatyzacji wypłaty odszkodowań na podstawie danych z plików JPK i deklaracji, w kwocie równej spadkowi obrotów licząc rok do roku. W przypadku zwolnień z powodu kwarantanny rząd musi wypłacać odprawy na swój koszt. Oczekujemy wycofania się z procedowania lub usunięcia istniejących przepisów z wszelkich ustaw naruszających GWARANCJĘ WŁASNOŚCI, np.: egzekucji uznaniowych bez wyroku sądu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4c1w3q

Podziel się opinią

Share
d4c1w3q
d4c1w3q