Trwa ładowanie...

Straż graniczna dopadła imigrantów na S8 w Warszawie

Pasażerami byli obywatele Iraku i Syrii, kierowca pochodzi z Tadżykistanu. W pojeździe podróżowało sześć osób. Grupę zatrzymała na drodze krajowej, tuż przed wjazdem do stolicy, policja, za weryfikacją ich statusu zajęła się Nadwiślańska Straż Graniczna.

Warszawa. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej zatrzymał na drodze S8 szóstkę cudzoziemców. Czterech mężczyzn i jednak kobieta to obywatele Syrii i Iraku bez polskich wiz pobytowych. Kierowca, obywatel Tadźykistanu, przebywa w kraju legalnie Warszawa. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej zatrzymał na drodze S8 szóstkę cudzoziemców. Czterech mężczyzn i jednak kobieta to obywatele Syrii i Iraku bez polskich wiz pobytowych. Kierowca, obywatel Tadźykistanu, przebywa w kraju legalnie Źródło: Straż Graniczna
d3o5s85
d3o5s85

Obcokrajowcy zatrzymani w czwartek na trasie S8 to osoby dorosłe. Pięciu pasażerów - w tym jedna kobieta - mają obywatelstwo Syrii i Iraku. Samochód prowadził obywatel Tadżykistanu.

- Kierowca ma polską wizę, jest uprawniony do pobytu na terenie Polski. Piątka pozostałych cudzoziemców posiadała przy sobie paszporty ze swoich krajów, jednak nie mają tytułów pobytowych - powiedziała wp.pl rzeczniczka prasowa Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, porucznik Dagmara Bielec-Janas.

Jak dodaje rzecznik, namierzenie imigrantów umożliwił telefon interwencyjny od osoby, która zaobserwowała podejrzanych podróżnych. Policja zatrzymała samochód w okolicach ulicy Gwiaździstej. Do funkcjonariuszy dołączyli wkrótce strażnicy z nadwiślańskiego oddziału, którzy przetransportowali zatrzymanych cudzoziemców do warszawskiej siedziby.

Warszawa. Policja zatrzymała auto na S8. Jechali nim obywatele Iraku i Syrii i kierowca z Tadżykistanu. Chcieli na Zachód

Jak informuje porucznik Dagmara Bielec-Janas, teraz wszczęte będzie postępowanie administracyjne w ich sprawie. Zweryfikowana będzie prawdziwość posiadanych przez nich paszportów.

d3o5s85

Grupa prawdopodobnie chciała przez Polskę dostać się do zachodniej Europy. Kierowca z Tadżykistanu, już zapewne przebywający od jakiegoś czasu, miał im tę podróż ułatwić.

Jak wyjaśnia rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, piątka bez wiz pobytowych w Polsce będzie musiała przejść procedurę prawną, przewidywaną w sprawach związanych z osobami bez zezwoleń na pobyt. Po przeprowadzeniu formalności będą musieli opuścić terytorium kraju.

Madonna, jaką pokochał świat. Występowała, maskując ból

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3o5s85
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o5s85