Trwa ładowanie...
du61dw4

Stulecie niepodległości Polski. Na Ochocie zawisną tysiące flag

Fundacja EVA, Ochocka Wspólnota Samorządowa, razem z portalem "iochota" prowadzą zbiórkę pieniędzy na zakup flag biało-czerwonych. Celem akcji jest ich powieszenie 11 listopada w całej dzielnicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stulecie niepodległości Polski. Na Ochocie zawisną tysiące flag
(iochota.pl, Fot: iochota.pl)
du61dw4

Portal "iochota" poinformował o pomyśle dzielnicy. - To nasza akcja, którą rozpoczynamy razem z Fundacją EVA i Ochocka Wspólnotą Samorządową. Chcemy przed obchodami stulecia niepodległości udekorować flagami naszą dzielnicę - tłumaczy portal. Dodaje, że chcą, aby flagi zawisły w oknach, na domach i innych miejscach publicznych. - W październiku będziemy odwiedzać Państwa domy wręczając zakupione flagi i namawiając na ich wywieszenie w oknie - pisze "iochota"

Współzałożycielka fundacji EVA Ewa Łukasik zaznacza, że pomysłodawcą przedsięwzięcia jest wiceburmistrz dzielnicy Ochota, Grzegorz Wysocki. - Już po raz drugi prowadzimy podobną zbiórkę. W ubiegłym roku zbieraliśmy środki na pomoc uchodźcom z Syrii. Odbywało się to podczas różnych eventów na Ochocie. Zebraliśmy ponad 65 tysięcy złotych. Teraz chcemy zaakcentować święto niepodległości na Ochocie, kupić kilka tysięcy flag, by mieszkańcy mogli je wywiesić - tłumaczy metrowarszawa.pl Ewa Łukasik.

- Zgłosiliśmy zbiórkę do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, uzyskaliśmy na nią zgodę, przygotowujemy puszki, plakaty. Zbiórka rozpoczyna się 1 maja i zakończy się 30 września. Następnie kupimy flagi i będziemy je rozdawać - wyjaśnia Ewa Łukasik.

du61dw4

Zobacz także: Burmistrz „cenzuruje” prasę w swoim mieście

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Przeczytaj też: Budowa metra. Na asfalt wyciekła piana, trwają utrudnienia

du61dw4

Podziel się opinią

Share
du61dw4
du61dw4