Trwa ładowanie...

Ta noc należała do muzeów! Tłumy zwiedzających

W poruszaniu się pomiędzy ponad 250 placówkami pomagała specjalna komunikacja.

Ta noc należała do muzeów! Tłumy zwiedzających
dwc7tic
dwc7tic

52 muzea, dziesiątki placówek kulturalnych oraz wielu innych instytucji. W sumie ponad 250 propozycji. Tak w skrócie można scharakteryzować "Noc Muzeów", której kolejna edycja właśnie przechodzi do historii. Warszawiacy dopisali i w tym roku możemy spodziewać się kolejnego, frekwencyjnego sukcesu.

Noc z 14 na 15 maja była naprawdę wyjątkowa. Tysiące warszawiaków oraz gości z innych miast do późnych godzin zwiedzało muzea, galerie, pracownie, teatry, placówki kultury, siedziby różnego rodzaju instytucji i wiele innych punktów na mapie tegorocznej "Nocy Muzeów".

W poruszaniu się pomiędzy ponad 250 placówkami pomagała specjalna komunikacja. Uruchomiono w sumie osiem dodatkowych linii autobusowych i jedną tramwajową. Największym zainteresowaniem cieszyła się linia "A", do której obsługi skierowane były zabytkowe jelcze ogórki i sany .

Rekordowa liczba debiutantów

W tegorocznej "Nocy Muzeów" udział wzięła rekordowa liczba debiutantów. W sumie aż 40. Jednym z nich było Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy, które było oblegane przez zwiedzających. O zasadach pracy tej miejskiej instytucji opowiadali tu m.in. Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent m.st. Warszawy i Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Mimo, iż w akcji pojawiło się tak wielu „pierwszaków”, warszawiacy równie chętnie co przed laty odwiedzali też wieloletnich uczestników "Nocy Muzeów". Jak zwykle, w długich kolejkach trzeba było czekać, by zwiedzić Muzeów Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego, czy Muzeum Powstania Warszawskiego.

dwc7tic

Choć pogoda nie rozpieszczała – było dość chłodno i niekiedy padał przelotny deszcz – warszawiacy tłumnie korzystali ze wszystkich atrakcji. Z pierwszych relacji pracowników placówek biorących udział w akcji można prognozować, że tegoroczna edycja "Nocy Muzeów" okaże się kolejnym, frekwencyjnym sukcesem.

dwc7tic
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwc7tic