Trwa ładowanie...
d1bc797

Ta noc należała do muzeów! Tłumy zwiedzających

W poruszaniu się pomiędzy ponad 250 placówkami pomagała specjalna komunikacja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ta noc należała do muzeów! Tłumy zwiedzających
d1bc797

52 muzea, dziesiątki placówek kulturalnych oraz wielu innych instytucji. W sumie ponad 250 propozycji. Tak w skrócie można scharakteryzować "Noc Muzeów", której kolejna edycja właśnie przechodzi do historii. Warszawiacy dopisali i w tym roku możemy spodziewać się kolejnego, frekwencyjnego sukcesu.

Noc z 14 na 15 maja była naprawdę wyjątkowa. Tysiące warszawiaków oraz gości z innych miast do późnych godzin zwiedzało muzea, galerie, pracownie, teatry, placówki kultury, siedziby różnego rodzaju instytucji i wiele innych punktów na mapie tegorocznej "Nocy Muzeów".

W poruszaniu się pomiędzy ponad 250 placówkami pomagała specjalna komunikacja. Uruchomiono w sumie osiem dodatkowych linii autobusowych i jedną tramwajową. Największym zainteresowaniem cieszyła się linia "A", do której obsługi skierowane były zabytkowe jelcze ogórki i sany .

d1bc797

Rekordowa liczba debiutantów

W tegorocznej "Nocy Muzeów" udział wzięła rekordowa liczba debiutantów. W sumie aż 40. Jednym z nich było Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy, które było oblegane przez zwiedzających. O zasadach pracy tej miejskiej instytucji opowiadali tu m.in. Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent m.st. Warszawy i Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Mimo, iż w akcji pojawiło się tak wielu „pierwszaków”, warszawiacy równie chętnie co przed laty odwiedzali też wieloletnich uczestników "Nocy Muzeów". Jak zwykle, w długich kolejkach trzeba było czekać, by zwiedzić Muzeów Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego, czy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Choć pogoda nie rozpieszczała – było dość chłodno i niekiedy padał przelotny deszcz – warszawiacy tłumnie korzystali ze wszystkich atrakcji. Z pierwszych relacji pracowników placówek biorących udział w akcji można prognozować, że tegoroczna edycja "Nocy Muzeów" okaże się kolejnym, frekwencyjnym sukcesem.

d1bc797

Przeczytaj też: Znamy trasę Parady Równości 2016

d1bc797

Podziel się opinią

Share
d1bc797
d1bc797