Trwa ładowanie...
d2q8nf7

Tak wygląda pomnik smoleński. Byliśmy na miejscu

Na Placu Piłsudskiego w Warszawie trwają ostatnie prace porządkowe. Na kilka godzin z pomnika smoleńskiego zdjęto białą plandekę. Oficjalne odsłonięcie zaplanowano na 10 kwietnia, czyli w 8. rocznicę katastrofy w Smoleńsku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Monument na pl. Piłsudskiego
Monument na pl. Piłsudskiego (wawalove, Fot: Wawalove)
d2q8nf7

Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej, do tej pory ukrywany przed spacerowiczami, był dziś widoczny w całej okazałości. To czarne marmurowe schody, które wydają się trochę wyższe od Grobu Nieznanego Żołnierza. Monument powstał w Portugalii. Kilkaset metrów dalej ma stanąć pomnik Lecha Kaczyńskiego.

wawalove
Podziel się

Po godzinie 15 nasza reporterka poinformowała, że monument został już zasłonięty białym materiałem.

d2q8nf7
wawalove
Podziel się

Projekt powstał błyskawicznie, bo 5 lutego wojewoda mazowiecki wydał zgodę na budowę, a dwa dni później już rozpoczęły się prace. Teren przy pl. Piłsudskiego był przez cały czas ogrodzony barierkami. - Pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej będzie gotowy 10 kwietnia, chcemy go wtedy odsłonić, wraz z odsłonięciem pomnika zakończą się miesięcznice w takiej formie, jak dotychczas - zapowiedział 10 marca Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Wszystko wskazuje, że tak też się stanie.

Przypomnijmy, że w 2015 r. Rada Warszawy podjęła uchwałę o budowie pomnika smoleńskiego u zbiegu Trębackiej i marszałka Focha, ok. 200 metrów od placu Piłsudskiego. Jednak tę lokalizację odrzucił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Przeczytaj też: Słynny sklep z grami komputerowymi niedługo rozjedzie walec. Znika kultowe miejsce w Warszawie

d2q8nf7

Podziel się opinią

Share

d2q8nf7

d2q8nf7
d2q8nf7