Trwa ładowanie...

Tak wygląda pomnik smoleński. Byliśmy na miejscu

Na Placu Piłsudskiego w Warszawie trwają ostatnie prace porządkowe. Na kilka godzin z pomnika smoleńskiego zdjęto białą plandekę. Oficjalne odsłonięcie zaplanowano na 10 kwietnia, czyli w 8. rocznicę katastrofy w Smoleńsku.

Tak wygląda pomnik smoleński. Byliśmy na miejscuŹródło: wawalove, fot: Wawalove
d2gjfxy
d2gjfxy

Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej, do tej pory ukrywany przed spacerowiczami, był dziś widoczny w całej okazałości. To czarne marmurowe schody, które wydają się trochę wyższe od Grobu Nieznanego Żołnierza. Monument powstał w Portugalii. Kilkaset metrów dalej ma stanąć pomnik Lecha Kaczyńskiego.

wawalove
Źródło: wawalove, fot: Wawalove

Po godzinie 15 nasza reporterka poinformowała, że monument został już zasłonięty białym materiałem.

wawalove
Źródło: wawalove, fot: Wawalove

Projekt powstał błyskawicznie, bo 5 lutego wojewoda mazowiecki wydał zgodę na budowę, a dwa dni później już rozpoczęły się prace. Teren przy pl. Piłsudskiego był przez cały czas ogrodzony barierkami. - Pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej będzie gotowy 10 kwietnia, chcemy go wtedy odsłonić, wraz z odsłonięciem pomnika zakończą się miesięcznice w takiej formie, jak dotychczas - zapowiedział 10 marca Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Wszystko wskazuje, że tak też się stanie.

Przypomnijmy, że w 2015 r. Rada Warszawy podjęła uchwałę o budowie pomnika smoleńskiego u zbiegu Trębackiej i marszałka Focha, ok. 200 metrów od placu Piłsudskiego. Jednak tę lokalizację odrzucił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

d2gjfxy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gjfxy