Trwa ładowanie...

Targowa już otwarta! [WIDEO]

A korki gigantyczne
Share
Targowa już otwarta! [WIDEO]
d2qm149

Ulica miała zostać otwarta 1 października, jednak w końcu przesunięto otwarcie na 2 października ok. godz. 22.00. Zmiany w komunikacji miejskiej na Pradze zapowiadane na czwartek weszły w życie w piątek, 3 października. Tramwaje mają wrócić pod koniec października; trwają tam jeszcze prace związane z przywróceniem ruchu tramwajowego po budowie centralnego odcinka II linii metra.

Zobacz też: Targowa tuż przed otwarciem [WIDEO]

Warszawiacy czekali na otwarcie Targowej - na odcinku od Kłopotowskiego do Ratuszowej - niemal trzy lata. Do dyspozycji kierowców na nowo otwartej ulicy oddano w stronę Kijowskiej po trzy pasy ruchu (przy skrętach cztery). Natomiast w kierunku przeciwnym od dwóch do trzech. Targowa była zamknięta dla ruchu od 15 października 2011 roku z powodu prac nad centralnym odcinkiem drugiej linii metra.

d2qm149

Niestety, nie obyło się bez gigantycznych korków. Rano przejechanie 1,5 km zajmowało godzinę. Ruchem kieruje policja, miasto zapowiada zmiany w sygnalizacji świetlnej.

Problem polega na tym, że wielu kierowców pozostawiło samochody na prawym pasie Solidarności, który przed otwarciem Targowej był parkingiem. Teraz ten pas jest normalnym buspasem, przez co kierowcy autobusów muszą omijać zaparkowane auta i wjeżdżać na pasy, które dedykowane są kierowcom- tłumaczył w RMF FM rzecznik stołecznego magistratu Bartosz Milczarczyk.

Rzecznik pytany, czy miasto będzie odholowywało zaparkowane samochody powiedział, że na razie służby nie będą tego robiły. Na pewno będziemy korygować światła -dodał.

Zobacz też: Przygotowania do otwarcia ulic nad II linią metra [WIDEO]

d2qm149

Podziel się opinią

Share
d2qm149
d2qm149