Trwa ładowanie...
d1tfpoe
d1tfpoe

Ulica miała zostać otwarta 1 października, jednak w końcu przesunięto otwarcie na 2 października ok. godz. 22.00. Zmiany w komunikacji miejskiej na Pradze zapowiadane na czwartek weszły w życie w piątek, 3 października. Tramwaje mają wrócić pod koniec października; trwają tam jeszcze prace związane z przywróceniem ruchu tramwajowego po budowie centralnego odcinka II linii metra.

Warszawiacy czekali na otwarcie Targowej - na odcinku od Kłopotowskiego do Ratuszowej - niemal trzy lata. Do dyspozycji kierowców na nowo otwartej ulicy oddano w stronę Kijowskiej po trzy pasy ruchu (przy skrętach cztery). Natomiast w kierunku przeciwnym od dwóch do trzech. Targowa była zamknięta dla ruchu od 15 października 2011 roku z powodu prac nad centralnym odcinkiem drugiej linii metra.

Niestety, nie obyło się bez gigantycznych korków. Rano przejechanie 1,5 km zajmowało godzinę. Ruchem kieruje policja, miasto zapowiada zmiany w sygnalizacji świetlnej.

d1tfpoe

Problem polega na tym, że wielu kierowców pozostawiło samochody na prawym pasie Solidarności, który przed otwarciem Targowej był parkingiem. Teraz ten pas jest normalnym buspasem, przez co kierowcy autobusów muszą omijać zaparkowane auta i wjeżdżać na pasy, które dedykowane są kierowcom- tłumaczył w RMF FM rzecznik stołecznego magistratu Bartosz Milczarczyk.

Rzecznik pytany, czy miasto będzie odholowywało zaparkowane samochody powiedział, że na razie służby nie będą tego robiły. Na pewno będziemy korygować światła -dodał.

d1tfpoe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tfpoe