Trwa ładowanie...
d1iufea

Trwa odcinanie nielegalnego kabla przy pl. Defilad

Kabel zasilał budkę z kebabem na rogu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Zasilanie było położone 15 cm pod powierzchnią ziemi. Aktualnie wszystkie budki położone na tym terenie nie mają prądu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niebezpieczne zasilanie budki z kebabem
Niebezpieczne zasilanie budki z kebabem (WP.PL, Fot: Piotr Barejka)
d1iufea

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski poinformował na Twitterze. - Zaczynamy akcje #Odlot2! Mam nadzieję, że tym razem dym nie poleci. Likwidujemy samowolne przyłącze nielegalnych obiektów na przy stacji Świętokrzyska - czytamy we wpisie.

Kabel przecina nadzór budowlany z asystą policji. "Gazeta Wyborcza" zaznacza, że przewód ma napięcie 400 V. - Minimum bezpieczeństwa to schowanie takiego kabla 70 cm pod ziemię. Tu jest tuż pod powierzchnią - mówią "Gazecie Wyborczej" energetycy.

- Operacja zatrzymała się tuż przed przecięciem kabla, energetycy nabrali wątpliwości i jeden z nich pojechał uzgadniać decyzję do siedziby koncernu energetycznego Innogy. Przerwa potrwa co najmniej kilkadziesiąt minut - informuje dziennikarz Gazety Stołecznej Michał Wojtczuk.

d1iufea

Przed godziną 12 został przecięty kabel i wyciągnięty z ziemi. Wszystkie budki zostały bez prądu w tym budka z kebabem, gdzie musi działać lodówka. Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski zaznacza, że jeśli pojawią się spalinowe generatory prądu, straż miejska będzie wystawiać mandaty.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

*Przeczytaj też:Tor łyżwiarski na Stegnach nie dostanie od rządu 60 mln złotych na modernizację. "Dacie sobie radę sami" *

d1iufea

Podziel się opinią

Share
d1iufea
d1iufea