Trwa ładowanie...

Trzaskowski: 100 zł na każdego ucznia miesięcznie

W ramach akcji "Wspieramy rodziny" kandydat Koalicji Obywatelskiej zaproponował dopłatę do wszystkich uczniów w szkołach podstawowych. - Za te pieniądze we współpracy z nauczycielami, szkołą można zorganizować całkiem ambitne zajęcia dodatkowe - tłumaczył Trzaskowski.

Trzaskowski: 100 zł na każdego ucznia miesięcznieŹródło: East News, fot: Danny Gys
d146lef
d146lef

W piątek w Wilanowie kandydat mówił, że kiedy rozmawia z warszawiakami, "zwłaszcza tymi, którzy zakładają rodziny, którzy chcą zamieszkać lub już mieszkają w Warszawie, najczęściej mówią o kwestiach dot. mieszkań na wynajem".

- O tym mówiliśmy wczoraj i drugi temat, który jest przez cały czas poruszany, który dotyczy nas wszystkich, dlatego że też mam dzieci w szkołach publicznych. To kwestia edukacji. Ten program skupia się przede wszystkim na człowieku, na inwestycjach w nasze dzieci, na wyrównywaniu szans - przekonywał poseł.

W związku z tym kandydat zaproponował 100 zł na każdego ucznia miesięcznie. - Po to, żeby za te pieniądze można było organizować zajęcia dodatkowe i rodzice razem z nauczycielami, zdecydują jakie dodatkowe zajęcia dzieci mogłyby mieć. Czy lekcje języka czy sporty, czy na przykład zajęcia kulturalne - tłumaczył. Zaznaczył, że to suma niebagatelna, dlatego że miesięcznie na klasę będzie przypadało około 2-2,5 tys. zł i za te pieniądze współpracy z nauczycielami, szkołą można zorganizować całkiem ambitne zajęcia dodatkowe.

- Zależy nam na wyrównywaniu szans, bo dzisiaj odsłonięte hasło „Warszawa dla wszystkich” na tym ma polegać, że będziemy się starali, żeby inwestować w nasze dzieci i rodziny, tak żeby te szanse były wyrównane. Niezależnie od tego, czy ktoś mieszka na Pradze Północ, czy na Wilanowie, żeby dostęp do edukacji, która naprawdę ma szanse być jedną z najlepszych edukacji w Europie, był zapewniony równo dla wszystkich - przekonywał poseł.

d146lef

Dodał, że na ten program mają przeznaczyć około 240 mln zł. - Dodatkowo 25 mln zł dla całej klasy - zaznaczył Trzaskowski.

Zobacz także: Tłumy w kawiarni Patryka Jakiego. "Wnętrze jest pomysłem pana ministra"

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d146lef
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d146lef