Trwa ładowanie...
d1boyat

Trzaskowski do warszawiaków: przestrzeganie procedur to nasza najmocniejsza broń

Prezydent Rafał Trzaskowski apeluje do mieszkańców stolicy o racjonalne zachowanie w obliczu zagrożenia koronawirusem. Prosi, aby przestrzegać zaleceń służb oraz przede wszystkim dbać o higienę osobistą.
Share
W spotkaniu zorganizowanym przez wojewodę mazowieckiego uczestniczył Rafał Trzaskowski.
W spotkaniu zorganizowanym przez wojewodę mazowieckiego uczestniczył Rafał Trzaskowski.Źródło: Materiały prasowe, Fot: Urząd m.st. Warszawy
d1boyat

Prezydent Warszawy w apelu umieszczonym na Facebooku podkreśla, że przede wszystkim należy zachowywać się racjonalnie i uważnie. Zaleca obserwowanie i stosowanie się do komunikatów uprawnionych służb. „Przestrzeganie procedur i zaleceń to nasza najmocniejsza broń w starciu z rozprzestrzenianiem się epidemii” – pisze Rafał Trzaskowski.

Prezydent apeluje w pierwszej kolejności o dokładne mycie rąk i dbanie o higienę osobistą. Prosi też, aby być życzliwym i cierpliwym względem osób, które potrzebują pomocy.

Trzaskowski wskazuje, że można po sąsiedzku zająć się seniorami np. wyręczyć ich w zrobieniu zakupów. Osoby, które są chore powinny zostać w domu. W przypadku odczuwania poważnych symptomów choroby należy zgłaszać się pod wskazany przez wojewodę kontakt.

d1boyat

Trzaskowski w apelu przypomina też, że odpowiedzialność za sytuację kryzysową należy do rządu, ale samorządy starają się z nim jak najlepiej współpracować. Miasto dokonuje przeglądu szpitali oraz sprawdza, gdzie organizowane są duże imprezy.

Rząd i podległe mu służby decydują m.in. o ewentualnym zamknięciu szkół i instytucji, należy więc uważnie obserwować komunikaty.

W poniedziałek prezydent Warszawy uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym przez wojewodę mazowieckiego. Omawiano m.in. działania związane z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W województwie mazowieckim są dwa przypadki zachorowania na koronawirusa.Obie osoby hospitalizowane są w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1boyat

Podziel się opinią

Share
d1boyat
d1boyat