Trwa ładowanie...
d28f0jt

Trzaskowski obiecuje rozbudowę ścieżek rowerowych do ponad 800 km. "Plany są ambitne"

- Kiedyś 1% warszawiaków korzystało z rowerów. Dzisiaj to jest już 7%, a my mamy ambitny cel, aby to było 12% - zapowiedział kandydat Koalicji Obywatelskiej. Przedstawił także rozwiązanie na moście Poniatowskiego po tragicznym wypadku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzaskowski obiecuje rozbudowę ścieżek rowerowych do ponad 800 km. "Plany są ambitne"
(East News, Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK)
d28f0jt

- Plany są ambitne. Z 550 km ścieżek rowerowych, chcielibyśmy rozbudować je do ponad 800 km. Chcemy stworzyć cały system - powiedział Trzaskowski w ramch akcji "stolica lepszej komunikacji".

Ocenił, że dzisiaj problemem jest to, że w Warszawie są fantastyczne ścieżki rowerowe, ale one często się gdzieś urywają albo są bardzo przeciążone. - Chodzi o to, żeby połączyć obecne ścieżki, z tymi, które są planowane oraz budować ścieżki na trasach wylotowych z miasta - stwierdził poseł.

- Chcemy zrobić remonty tam, gdzie jest to koniecznie, przyjrzeć się funkcjonującym ścieżkom. Zapewnić je po dwóch stronach ulicy, tam gdzie są przeciążone na przykład na al. KEN - obiecał Trzaskowski. Podkreślił, że tam gdzie będą budować ścieżki, nie będą likwidowali miejsc parkingowych. - Żeby wszyscy mogli korzystać z tego systemu - podsumował.

d28f0jt

Dodał, że w związku z ostatnimi tragicznymi wypadkami, ważne jest budowanie osobnych ścieżek rowerowych z ścieżkami dla pieszych. - Most Poniatowskiego jest dość wąski, dlatego rozważamy poprowadzenie ścieżki rowerowej pod mostem - wyjaśnił poseł.

Trzaskowski 1 km szlaku wycenił na około jeden milion złotych. Zaznaczył, że zależy to od miejsca budowy.

Zobacz także: Jarosław Sellin o filmie "Kler". Mocne słowa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28f0jt

Podziel się opinią

Share
d28f0jt
d28f0jt