Trwa ładowanie...

Trzaskowski: Policja powinna przede wszystkim służyć ochronie mieszkańców, nie ochronie rządzących

Rafał Trzaskowski podczas czwartkowej konferencji poruszył temat bezpieczeństwa w Warszawie. - Chcemy współpracować z policją, chcemy dopłacać do specjalnych patroli policyjnych - tłumaczy kandydat PO na prezydenta Warszawy.

Trzaskowski: Policja powinna przede wszystkim służyć ochronie mieszkańców, nie ochronie rządzącychŹródło: Agencja Gazeta, fot: Maciej Jaźwiecki
d31gym2
d31gym2

Rafał Trzaskowski tłumaczy, że jeżeli się rozmawia z warszawiakami, bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych kwestii, która zawsze jest poruszana. - W tej sprawie dokonała się rewolucja w Warszawie. Jeszcze 8-10 lat temu warszawiacy mówili o tym, że bardzo dużo musi się poprawić. Część czuła się niebezpiecznie w naszym mieście. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej, niemniej jest nadal jeden z najważniejszych priorytetów, które władze miasta powinny rozwiązywać - przekonuje polityk.

Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Maciej Jaźwiecki

- Audyt miejsc niebezpiecznych i potencjalnie niebezpiecznych, po to, żeby one były lepiej nadzorowane. Chcemy dalej współpracować z policją, chcemy dopłacać do specjalnych patroli policyjnych właśnie w tych miejscach, które zostaną ustalone w rozmowach i konsultacjach z mieszkańcami. Policja w Warszawie powinna przede wszystkim służyć ochronie mieszkańców, nie ochronie rządzących - powiedział Rafał Trzaskowski. Dodał, że Warszawa na pewno nie powinna dopłacać do działań policji, które choćby służą zamienianiu Sejmu w twierdze.

Kandydat PO na prezydenta Warszawy przekonuje, że bezpieczeństwo, to też kwestia wzmożonego monitoringu i systemu zawiadamiania. - Jako minister administracji i cyfryzacji pracowałem nad systemem zawiadamiania i w Warszawie chciałbym go rozwijać, żeby warszawiacy mogli dostawać na swoje telefony powiadomienia - wyjaśnił poseł. Dodaje, że także edukacja, przede wszystkim w szkole. - Zajęcia, które będą poświęcane bezpieczeństwu zwłaszcza, jeśli chodzi o zachowanie się na drogach - tłumaczy Trzaskowski.

Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Maciej Jaźwiecki

- Na końcu oczywiście straż miejska. Jasno muszą być określone ich priorytety, oczywiście współpraca z mieszkańcami i rozwiązywanie ich problemów, a nie uprzykrzanie im życia - posumował kandydat. Dodał, że muszą mieć większe zarobki, bo strażnicy zarabiają za mało.

Zobacz też: Co Rafał Trzaskowski wie o Warszawie? "Taki test polityk zawsze przegra"

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d31gym2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31gym2