Trwa ładowanie...

Trzaskowski przygotował program dla studentów. "Rozpoczniemy system staży w ratuszu"

Trzaskowski zabrał głos ws. warszawskich studentów. - Rozpoczniemy specjalny system staży w ratuszu i spółkach miejskich, żeby młodzi ludzie mieli jakąś propozycję na start i w przyszłości jeśli będą chcieli podjąć pracę w strukturach miasta - deklaruje kandydat PO na prezydenta Warszawy.

Trzaskowski przygotował program dla studentów. "Rozpoczniemy system staży w ratuszu"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Maciej Jaźwiecki
d2xcun9
d2xcun9

Rafał Trzaskowski tłumaczy, że jemu jako warszawiakowi, ale również jako nauczycielowi akademickiemu, który wykładał na Uniwersytecie Warszawskim i Collegium Civitas zależy na tym, aby jak największa liczba młodych i utalentowanych ludzi po studiach zostawała w Warszawie. -* Dlatego chcemy przedstawić program „uTALENTowana Warszawa”, który wynika z rozmowy z nimi* - mówi polityk.

- Wiemy, że dla młodych ludzi są dwa podstawowe problemy: kwestia znalezienia pracy, zakładania własnej firmy i kwestia znalezienia mieszkania, w którym mogą zamieszkać - przekonuje kandydat.

Jako pierwszą deklaracją Trzaskowskiego było zapewnienie doradztwa, zarówno jeśli chodzi o stronę prawną, możliwość pozyskiwania unijnych funduszy po to, żeby młodzi w łatwiejszy sposób mogli zakładać swoje firmy w Warszawie.

Drugą obietnicą był program dla start-upów, zwłaszcza zachęcający te start-upy, które mają ofertę dla przedsiębiorców poniżej 30. roku życia. - Rozpoczniemy specjalny system staży dla młodych ludzi. W ratuszu, w dzielnicach, w spółkach miejskich, żeby młodzi ludzie mieli jakąś propozycję na start i w przyszłości jeśli będą chcieli podjąć pracę w strukturach miasta - tłumaczył poseł.

d2xcun9

Rafał Trzaskowski przygotował również program dla ludzi, którzy piszą prace naukowe i doktoraty istotne dla miasta. - Moglibyśmy urządzić konkurs, dzięki któremu będziemy mogli wspierać stypendiami doktoraty takie, które odnoszą się do miasta - deklaruje polityk.

Kolejną propozycją jest kwestia mieszkaniowa. Kandydat przedstawił program tańszych mieszkań na wynajem. - Nie wszystkich stać na to, żeby móc wziąć kredyt. Dlatego miasto co roku będzie budowało 1500 mieszkań i w praktyce będzie pokrywało połowę czynszu. Dzięki temu młodzi ludzie będą mogli zaspokoić swoje potrzeby - wyjaśnia Trzaskowski. Dodaje, że dzięki takiemu rozwiązaniu Ci najbardziej utalentowani Warszawiacy i mieszkańcy innych miast będą mogli uczyć się w Warszawie.

Zobacz też: Kłótnia kierowcy z pasażerem w autobusie warszawskiej komunikacji miejskiej

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d2xcun9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xcun9