Trwa ładowanie...
d4lqfu9

Trzaskowski: Wisła nie dojdzie do stanu ostrzegawczego

- Chcę Państwa wszystkich uspokoić, Wisła nie dojdzie do stanu ostrzegawczego - zapowiadał we wtorek Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy zapewnił, że miasto jest przygotowane na nadejście fali wezbraniowej. W związku z trudną sytuacją miasto wydało zarządzenie o przygotowaniu przeciwpowodziowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzaskowski zapewnia, że miasto jest przygotowane na przejście fali wezbraniowej na Wiśle
Trzaskowski zapewnia, że miasto jest przygotowane na przejście fali wezbraniowej na Wiśle (East News, Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER)
d4lqfu9

- Zarządzanie skupia się głównie na terenach w pobliżu Wisły. Zdecyodwałem o tymczasowym zamknięciu bulwarów - poinformował na konferencji prezydent Warszawy. Wcześniej Trzaskowski wziął udział w posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

- Obecnie poziom Wisły w stolicy wynosi 5,5 metra, gdzie stan ostrzegawczy to 6 metrów - mówił prezydent. Dodał, że zespół szacuje przejście fali wezbraniowej około godziny 3 w nocy. - Możliwe, że będzie ona miała 5,8, może 5,85 metra - prezkazał Trzaskowski.

Mimo to miasto tymczasowo zamknęło bulwary. - Dodatkowo zamknęliśmy śluzy na rzece oraz port Czerniakowski - poinformował prezydent Warszawy. W nocy oprócz wysokiej wody synoptycy prognozują silny wiatr oraz obfity opad deszczu. - Przebywanie na bulwarach będzie niebezpieczne - ostrzegał Trzaskowski.

d4lqfu9

W poniedziałek popołudniu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS ostrzegawczy do mieszkańców Mazowsza: "Uwaga! Fala wezbraniowa na Wiśle w woj. mazowieckim - kulminacja we wtorek i środę. Nie zbliżaj się do rzek".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lqfu9

Zobacz także: Paweł Kowal o wyniku Szydło. „Mówiłem, że zmiecie wszystko”

d4lqfu9

Podziel się opinią

Share

d4lqfu9

d4lqfu9