Trwa ładowanie...
d46y3gg

Tunel Wisłostrady pozostanie zamknięty

Most Świętokrzyski, który zamknięto po awarii na budowie II linii metra, zostanie otwarty w najbliższym możliwym czasie. W tunelu Wisłostrady nadal prowadzone są obserwacje
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tunel Wisłostrady pozostanie zamknięty
d46y3gg

Most Świętokrzyski, który zamknięto po awarii na budowie II linii metra, zostanie otwarty w najbliższym możliwym czasie - tak postanowił zespół ekspertów. W spotkaniu wzięli udział eksperci wykonawcy, projektanta i ekspertów Metra Warszawskiego. Według nich, w przypadku tunelu Wisłostrady potrzebne są dodatkowe obserwacje i więcej badań.

W poniedziałek podczas prac przy budowie stacji metra Powiśle zauważono przeciek z okolic szczytu wyrobiska. Kierownicy budowy zadecydowali o ewakuacji pracowników z najniższego poziomu budowy stacji. Woda pod wysokim ciśnieniem wlała się do wnętrza stacji, niosąc ze sobą piasek. Ze względów bezpieczeństwa wraz z pracownikami nadzoru inwestorskiego Metra Warszawskiego, oraz przedstawicielami władz miasta, którzy natychmiast przybyli na miejsce, postanowiono, że tunel Wisłostrady oraz Most Świętokrzyski zostaną zamknięte.

Przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej przerwanie przez wykonywane prace podziemnego strumienia, pod wysokim ciśnieniem.

d46y3gg

Podziel się opinią

Share
d46y3gg
d46y3gg