Trwa ładowanie...

Tunel Wisłostrady pozostanie zamknięty

Most Świętokrzyski, który zamknięto po awarii na budowie II linii metra, zostanie otwarty w najbliższym możliwym czasie. W tunelu Wisłostrady nadal prowadzone są obserwacje

Tunel Wisłostrady pozostanie zamknięty
d1sc5bm

Most Świętokrzyski, który zamknięto po awarii na budowie II linii metra, zostanie otwarty w najbliższym możliwym czasie - tak postanowił zespół ekspertów. W spotkaniu wzięli udział eksperci wykonawcy, projektanta i ekspertów Metra Warszawskiego. Według nich, w przypadku tunelu Wisłostrady potrzebne są dodatkowe obserwacje i więcej badań.

W poniedziałek podczas prac przy budowie stacji metra Powiśle zauważono przeciek z okolic szczytu wyrobiska. Kierownicy budowy zadecydowali o ewakuacji pracowników z najniższego poziomu budowy stacji. Woda pod wysokim ciśnieniem wlała się do wnętrza stacji, niosąc ze sobą piasek. Ze względów bezpieczeństwa wraz z pracownikami nadzoru inwestorskiego Metra Warszawskiego, oraz przedstawicielami władz miasta, którzy natychmiast przybyli na miejsce, postanowiono, że tunel Wisłostrady oraz Most Świętokrzyski zostaną zamknięte.

Przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej przerwanie przez wykonywane prace podziemnego strumienia, pod wysokim ciśnieniem.

d1sc5bm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sc5bm