Trwa ładowanie...
dez5a9p

Twarz Lecha Kaczyńskiego w brzozie. 4-metrowa rzeźba stanie przed Pałacem Prezydenckim

- W poniedziałek po godz. 15 Paweł Althamer złoży przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie portret Lecha Kaczyńskiego wykonany w pniu brzozy - napisano na facebookowym profilu Fundacji Galerii Foksal.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie rzeźby wykonanej przez artystę
Zdjęcie rzeźby wykonanej przez artystę (Facebook.com, Fot: Fundacja Galeria Foksal)
dez5a9p

Jak się dowiedzieliśmy, rzeźba powstała już jakiś czas temu. Autorem pracy jest rzeźbiarz Paweł Althamer. - Paweł pomyślał, że teraz jest dobry moment, żeby ją zaprezentować. Ostatnio więcej uwagi poświęca się tematowi smoleńskiemu - mówi nam Filip Rutkowski z Fundacji Galeria Foksal.

Wyjaśnia, że rzeźba ma skłaniać do dialogu. - Jest ona dobrze wykonana pod względem technicznym i jest neutralna. Waży 400 kilogramów. To pomysł na wykorzystywanie ośrodków plastycznych w prowadzeniu dialogu społecznego. Mamy nadzieję, że za pomocą tej pracy, będzie można złagodzić napięcie społeczne, które powstało wokół tematu Smoleńska - wyjaśnia Rutkowski.

Podobizna Lecha Kaczyńskiego ma stanąć przed Pałacem Prezydenckim w poniedziałek po południu. Dlaczego właśnie tam? - W tym miejscu znajdują się już inne obiekty upamiętnienia złożone przez obywateli, są to niewielkie krzyże i znicze. Chcemy, żeby każdy obywatel mógł dodać coś od siebie do tej wystawy. To poszerzenie tego, co tam się dzieje od dłuższego czasu - dodaje.

dez5a9p

W poniedziałek w Sejmie odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W tym czasie do budynku nie wpuszczono dziennikarzy.

Zobacz także: Jakub Stefaniak: Mamy coraz więcej przesłanek, że będzie powtórka z 1989 roku

Przeczytaj też: Najpierw Wesoła, teraz Bemowo. Mieszkańcy przeciwko budowie wylotówki na Gdańsk

dez5a9p

Podziel się opinią

Share
dez5a9p
dez5a9p