Trwa ładowanie...
d3uiye5

Uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego policjanta. Odznaka od ministra

We wtorek rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe starszego sierżanta Marcina Szpyruka, który zginął tragicznie, ratując tonące dziecko. Wiceminister Błażej Poboży przekazał rodzinie zmarłego złotą odznakę "Zasłużony Policjant".
Share
Ś.P. Marcin Szpyruk odbiera awans na starszego sierżanta z rąk Komendanta Stołecznego Policji
Ś.P. Marcin Szpyruk odbiera awans na starszego sierżanta z rąk Komendanta Stołecznego Policji Źródło: Policja
d3uiye5

Podczas uroczystości pogrzebowych policjanta wiceminister MSWiA Błażej Poboży przekazał rodzinie złotą odznakę "Zasłużony Policjant". Odznaka została nadana pośmiertnie przez ministra spraw wewnętrznych i administracji - poinformował resort na Twitterze.

Starszy sierżant Marcin Szpyruk zginął 20 sierpnia. Utonął w Bałyku podczas urlopu, który spędzał wraz z rodziną w Sztutowie. Policjant bez wahania rzucił się na pomoc 12-letniej dziewczynce. Udało mu się uratować jej życie, ale niestety sam zniknął pod wodą i utonął.

32-letni Szpyruk miał żonę i półtoraroczne dziecko. Rodzinie udzielono wsparcia psychologicznego.

d3uiye5

Marcin Szpyruk do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim trafił w styczniu 2018 roku, do ogniwa patrolowo-interwencyjnego.

"Postawa, jaką się wykazał, zasługuje na najwyższe uznanie. Poświęcił własne życie, ratując drugie, do końca wypełniając rotę policyjnego ślubowania" – podkreśla policja w komunikacie.

Głos w tej sprawie zabrał również premier Mateusz Morawiecki, który w we wpisie na Facebooku pisał, że historia policjanta mocno nim wstrząsnęła. Szef rządu poinformował, że rodzina bohaterskiego funkcjonariusza otrzyma od państwa specjalną rentę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3uiye5

Podziel się opinią

Share
d3uiye5
d3uiye5