Trwa ładowanie...

W DPS przy ul. Dickensa zaostrzono reżim sanitarny

Do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Dickensa przyjęto pensjonariuszkę, u której test potwierdził zakażenie koronawirusem. Dyrekcja powiadomiła sanepid. W placówce zaostrzono reżim sanitarny.

W DPS przy ul. Dickensa zaostrzono reżim sanitarnyŹródło: PAP, fot: Mateusz Marek
d1ic4w2
d1ic4w2

Do miejskiego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Dickensa została przyjęta zarażona koronawirusem mieszkanka z prywatnej placówki. Dyrekcja nie była poinformowana, że podopieczna została wcześniej poddana testowi w związku z podejrzeniem koronawirusa. Wynik testu okazał się pozytywny.

Dyrekcja DPS-u natychmiast podjęła kroki względem osób, które miały kontakt z zakażoną – poinformował ratusz. Jedną podopieczną odizolowano na kwarantannie. 11 pracowników zostało skierowanych na izolację do domów. Dwóch odbywa ją w placówce. Wszyscy zostali zgłoszeni do sanepidu jako osoby z kontaktu bezpośredniego.

Dwunastu osobom wykonano testy. Podjęto także działania w stosunku do osób, które miały pośredni kontakt z osobą zakażoną. Do sanepidu zostało zgłoszonych 52 pracowników i 64 mieszkańców DPS-u.

Koronawirus. Warszawa. Posiłki serwowane są w pokojach

Jak informuje ratusz, w placówce zaostrzono reżim sanitarny. Mieszkańcom i pracownikom przed wejściem do placówki regularnie mierzona jest temperatura. Ośrodek ma zapewnione leki, środki ochrony osobistej i wyżywienie. Zaprzestano wydawania posiłków w stołówce. Posiłki serwowane są w pokojach. Zajęcia grupowe są zawieszone. Przestrzegane są zasady częstego mycia rąk i dezynfekcji. Cały czas obowiązuje też zakaz odwiedzin.

d1ic4w2

Koronawirus. Warszawa. Nowy system pracy w DPS-ach

Miasto wprowadziło nowy system pracy w Domach Pomocy Społecznej. Opiekunowie pracują w trybie zmianowym w taki sposób, by zmiany nie spotykały się ze sobą. Pracownicy są badani na dzień przed powrotem na kolejny, dwutygodniowy dyżur. Miasto kupi usługę 4 tysięcy badań diagnostycznych dla pracowników DPS na wykrycie zakażenia koronwirusem. Będą je wykonywać dwa prywatne laboratoria.

Niedługo DPS-y otrzymają kupione z rezerwy kryzysowej miasta jednorazowe środki ochrony oraz 4 tys. maseczek wielorazowych. Okolice 19 warszawskich DPS-ów są dezynfekowane. Ozonowanie jest powtarzane co kilka dni.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1ic4w2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ic4w2