Trwa ładowanie...

W ZOO urodził sie mały nosorożec!

Wielki sukces warszawskiego ogrodu zoologicznego. To niezwykle rzadkie zwierzę.

W ZOO urodził sie mały nosorożec!
d41pi0h
d41pi0h

W warszawskim ZOO urodził się mały nosorożec! Nie ma jeszcze imienia, a jego mama, Shikari czuje się dobrze.

Maluch czyli nosorożec pancerny, zwany też indyjskim, ma szansę osiągnąć wkrótce nawet cztery metry długości ciała oraz wagę do 3 tys. kilogramów! Nosorożce pancerne to rzeczywiście spore zwierzęta. Na pysku mają tylko jeden róg. Gruba skóra tych zwierząt tworzy charakterystyczne fałdy przypominające tarcze pancerza (stąd nazwa). Na wolności zamieszkują podmokłe leśne obszary Nepalu i północno-wschodnich Indii.

Mały przeszedł na świat w pierwszy dzień świąt o godz. 20.00. Poród był naturalny, młody to samiec, waży około 40-50 kilogramów, czyli jak na nosorożca - prawidłowo. Mama maluszka, Shikari skończyła niedawno 4 lata.

W krajach południowej Azji panuje przekonanie, że wszystko co pochodzi od nosorożców, ma właściwości cudowne i lecznicze. W szczególności ich rogi i krew. W Nepalu w czasie wypełniania obrzędów religijnych składa się ofiary z krwi i mięsa nosorożców, natomiast w Indiach istnieje zwyczaj wypijania jego krwi podczas pewnych uroczystości świątecznych.

d41pi0h

Nosorożce są więc zagrożone wyginięciem. W maju 2007 roku ich cała populacja liczyła zaledwie 2575 sztuk. Rzadkie są także w ogrodach zoologicznych – na całym świecie jest ich zaledwie około 150.

Warszawskie ZOO jest jedynym ogrodem zoologicznym w Polsce, w którym można zobaczyć je zobaczyć.

Mamie małego nosorożca serdecznie gratulujemy!

d41pi0h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41pi0h