Trwa ładowanie...

Warszawa. "Arcydzieła z Watykanu". Nowa wystawa na Zamku Królewskim

W czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się uroczyste kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji "Arcydzieła z Watykanu". - Widz jest pod wrażeniem silnych przesłań dotyczących wartości związanych z Janem Pawłem II - powiedział wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Share
Warszawa. Wicepremier Piotr Gliński i nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio zwiedzają wystawę "Arcydzieła z Watykanu" w Bibliotece Królewskiej
Warszawa. Wicepremier Piotr Gliński i nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio zwiedzają wystawę "Arcydzieła z Watykanu" w Bibliotece KrólewskiejŹródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d17djsn

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu poinformowało, że na wystawie "Arcydzieła z Watykanu" prezentowane są cenne dzieła sztuki wypożyczone z Muzeum Watykańskiego. W Polsce znalazły się po raz pierwszy. Wystawę można podziwiać na Zamku Królewskim w Warszawie.

- To piękna, nasycona szalenie ważnymi treściami, wystawa. Widz jest pod wrażeniem silnych przesłań dotyczących wartości związanych z Janem Pawłem II - podkreślił wicepremier Piotr Gliński podczas otwarcia ekspozycji. - Zapraszam wszystkich Polaków, turystów, szkoły, aby odwiedzić tę wystawę. To wspaniałe doświadczenie. Można obejrzeć cenne dzieła sztuki, ale też spojrzeć na życie św. Jana Pawła II - dodał.

d17djsn

Gliński podziękował pracownikom Zamku Królewskiego oraz Radzie Papieskiej ds. Kultury. Przypomniał przy tym, że w 2019 roku podpisany został list intencyjny dotyczący współpracy kulturalnej między Watykanem a Polską. Jak podkreślił, "dzięki temu możemy rozwijać współpracę kulturalną".

Minister dodał też, że wystawa "Arcydzieła z Watykanu" miała być prezentowana w roku 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, ale ze względu na pandemię prezentowana jest w 40. rocznicę zamachu na polskiego papieża.

Nowy Ład. Minister zdradza szczegóły rządowego planu. "Dopłat do samochodu nie będzie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d17djsn

Podziel się opinią

Share
d17djsn
d17djsn