Trwa ładowanie...

Warszawa. "Arcydzieła z Watykanu". Nowa wystawa na Zamku Królewskim

W czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się uroczyste kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji "Arcydzieła z Watykanu". - Widz jest pod wrażeniem silnych przesłań dotyczących wartości związanych z Janem Pawłem II - powiedział wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Warszawa. Wicepremier Piotr Gliński i nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio zwiedzają wystawę "Arcydzieła z Watykanu" w Bibliotece KrólewskiejWarszawa. Wicepremier Piotr Gliński i nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio zwiedzają wystawę "Arcydzieła z Watykanu" w Bibliotece KrólewskiejŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d3q8otg
d3q8otg

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu poinformowało, że na wystawie "Arcydzieła z Watykanu" prezentowane są cenne dzieła sztuki wypożyczone z Muzeum Watykańskiego. W Polsce znalazły się po raz pierwszy. Wystawę można podziwiać na Zamku Królewskim w Warszawie.

- To piękna, nasycona szalenie ważnymi treściami, wystawa. Widz jest pod wrażeniem silnych przesłań dotyczących wartości związanych z Janem Pawłem II - podkreślił wicepremier Piotr Gliński podczas otwarcia ekspozycji. - Zapraszam wszystkich Polaków, turystów, szkoły, aby odwiedzić tę wystawę. To wspaniałe doświadczenie. Można obejrzeć cenne dzieła sztuki, ale też spojrzeć na życie św. Jana Pawła II - dodał.

Gliński podziękował pracownikom Zamku Królewskiego oraz Radzie Papieskiej ds. Kultury. Przypomniał przy tym, że w 2019 roku podpisany został list intencyjny dotyczący współpracy kulturalnej między Watykanem a Polską. Jak podkreślił, "dzięki temu możemy rozwijać współpracę kulturalną".

Minister dodał też, że wystawa "Arcydzieła z Watykanu" miała być prezentowana w roku 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, ale ze względu na pandemię prezentowana jest w 40. rocznicę zamachu na polskiego papieża.

d3q8otg

Nowy Ład. Minister zdradza szczegóły rządowego planu. "Dopłat do samochodu nie będzie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3q8otg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q8otg