Trwa ładowanie...

Warszawa. Biedronkowe białe noce pod lupą

Niewykluczone, że promocja ogłoszona przez sieć marketów pod koniec kwietnia stworzyła sytuacje, w których możliwe były nadużycia, a mechanizmy promocyjne mogły narazić firmę na straty. Trwa wewnętrzne dochodzenie w Biedronce.

Share
Warszawa. Biedronkowe białe noce pod lupą
Źródło: Biedronka
d12utoq

O tej wewnętrznej kontroli poinformowała WARSZAWAWPIGUŁCE.pl. Jak podaje portal, zweryfikowany zostanie monitoring w placówkach. Firma sprawdzi, kto z pracowników zaopatrzył się w produkty przemysłowe, które dostępne były za półdarmo.

Chodzi, według portalu nie powołującego się na źródło, o wielomilionowe straty. Wiązać się one mają z niefortunnie opracowaną promocją.„Biała Noc”. Polegała ona na ty, że przy zakupie najmniej co najmniej 20 produktów trzy można było otrzymać za darmo.

d12utoq

Gospodarka w koronawirusie. Łap okazję, zanim ona złapie ciebie

Zapewne promocja wymyślona i wdrożona na szybko, póki w handlu panują szczególne okoliczności, sprawiła, że w mechanizmie jej działania pojawiły się błędy. Okazało się, jak wyjaśnia portal, że kasy fiskalne w poszczególnych marketach, zamiast odliczać rabaty od najtańszego produktu, obniżały ceny tych najdroższych.

To sprawić miało, że klienci niespodziewanie mieli okazję nabyć za bezcen najdroższe towary z oferty Biedronki, na przykład telewizory. Dobrą okazję wyczuć mieli nie tylko klienci najlepiej obeznani w promocyjnych zawiłościach, ale także pracownicy sieci.

Jak spekuluje WARSZAWAWPIGUŁCE.pl, Biedronka rozważa rozesłanie do klientów klientów prośby o zwrot zakupionego towaru i zaoferowanie im bonów na zakupy, co możliwe jest dzięki danym posiadaczy karty „Moja Biedronka”. Jednak decyzja, według informacji internetowego tytułu, jeszcze nie zapadła.

„Częściowo, dzięki obecności kamer, udało się zidentyfikować niektórych pracowników. Póki co, wciąż nie wiadomo, dlaczego kasy fiskalne w sklepach całej Polski błędnie naliczały rabaty podczas trwania nocnej promocji” - podaje portal.

d12utoq

Czytaj też: Warszawa. Galerie: „Niech wrócą handlowe niedziele”
Zobacz: Otwarcie restauracji i barów. Właściciele oczekują konkretów

d12utoq

Podziel się opinią

Share
d12utoq
d12utoq