Trwa ładowanie...
d2yb26r

Warszawa. Bilet długookresowy można odwiesić on-line

Jeśli ktoś chce znów regularnie korzystać z komunikacji miejskiej, a wcześniej zawiesił bilet, może go odwiesić na specjalnej stronie internetowej. Nie wszystkie bilety będą jednak ważne od razu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Bilet długookresowy można odwiesić przez internet
Warszawa. Bilet długookresowy można odwiesić przez internet (Warszawski Transport Publiczny)
d2yb26r

W połowie marca Warszawski Transport Publiczny dał możliwość zawieszenia biletu długookresowego. Obecnie coraz więcej osób korzysta z komunikacji miejskiej. Bilet można odwiesić, ale należy zwrócić uwagę, czy nie skończyła się jego ważność.

Jak informuje WTP, aby odwiesić ważność kontraktu, wystarczy wejść na stronę internetową zawieswkm/wtp.waw.pl/odwies. Trzeba postępować zgodnie z instrukcją czyli wpisać numer karty i wybrać opcję "odwieś”. Podanie numeru karty i przepisanie kodu z obrazka jest konieczne.

- Gdy ważność biletu jeszcze nie dobiegła końca, a bilet został odwieszony, można ponownie korzystać z komunikacji. Można wykorzystać zapisany na karcie bilet do końca ważności, a zawieszony okres biletu odzyskać później. Przekodowanie niewykorzystanej części biletu, czyli okresu gdy był on zawieszony, na inny termin jest możliwe w Punkcie Obsługi Pasażerów. Nie trzeba zgłaszać się do POP niezwłocznie po podjęciu decyzji o powrocie do korzystania z komunikacji publicznej, można to zrobić w dowolnym momencie – czytamy w komunikacie WTP.

d2yb26r

Natomiast jeśli ważność biletu się skończyła w czasie gdy był on zawieszony, trzeba zakodować nowy bilet. Można to zrobić w dowolnym punkcie sprzedaży biletów WTP. Nagranie nowego biletu nie spowoduje usunięcia zawieszonego okresu ważności biletu. Można będzie ten niewykorzystany podczas zawieszenia czas przekodować w POP-ie w dowolnym terminie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2yb26r

Podziel się opinią

Share

d2yb26r

d2yb26r