Trwa ładowanie...

Warszawa. Bilet długookresowy można odwiesić on-line

Jeśli ktoś chce znów regularnie korzystać z komunikacji miejskiej, a wcześniej zawiesił bilet, może go odwiesić na specjalnej stronie internetowej. Nie wszystkie bilety będą jednak ważne od razu.

Warszawa. Bilet długookresowy można odwiesić on-lineŹródło: Warszawski Transport Publiczny
d36z8cu
d36z8cu

W połowie marca Warszawski Transport Publiczny dał możliwość zawieszenia biletu długookresowego. Obecnie coraz więcej osób korzysta z komunikacji miejskiej. Bilet można odwiesić, ale należy zwrócić uwagę, czy nie skończyła się jego ważność.

Jak informuje WTP, aby odwiesić ważność kontraktu, wystarczy wejść na stronę internetową zawieswkm/wtp.waw.pl/odwies. Trzeba postępować zgodnie z instrukcją czyli wpisać numer karty i wybrać opcję "odwieś”. Podanie numeru karty i przepisanie kodu z obrazka jest konieczne.

- Gdy ważność biletu jeszcze nie dobiegła końca, a bilet został odwieszony, można ponownie korzystać z komunikacji. Można wykorzystać zapisany na karcie bilet do końca ważności, a zawieszony okres biletu odzyskać później. Przekodowanie niewykorzystanej części biletu, czyli okresu gdy był on zawieszony, na inny termin jest możliwe w Punkcie Obsługi Pasażerów. Nie trzeba zgłaszać się do POP niezwłocznie po podjęciu decyzji o powrocie do korzystania z komunikacji publicznej, można to zrobić w dowolnym momencie – czytamy w komunikacie WTP.

Natomiast jeśli ważność biletu się skończyła w czasie gdy był on zawieszony, trzeba zakodować nowy bilet. Można to zrobić w dowolnym punkcie sprzedaży biletów WTP. Nagranie nowego biletu nie spowoduje usunięcia zawieszonego okresu ważności biletu. Można będzie ten niewykorzystany podczas zawieszenia czas przekodować w POP-ie w dowolnym terminie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d36z8cu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36z8cu