ycipk-4enpkc

Warszawa. Były burmistrz Włoch Artur W. zostanie w areszcie

Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla byłego burmistrza Włoch Artura W. oraz biznesmena Sabriego B. Burmistrz jest podejrzany o przyjęcie 200 tys. zł łapówki od tureckiego dewelopera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Artur W., były burmistrz Włoch
Artur W., były burmistrz Włoch (Facebook.com, Fot: Urząd Dzielnicy Włochy)
ycipk-4enpkc

W czwartek Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił zażalenia obrońców Artura W. oraz Sabriego B. Podejrzani pozostaną w areszcie do końca stycznia - podaje dziennik.pl za PAP.

Zażalenie na tymczasowy areszt złożyli obrońcy obu mężczyzn. Mecenas Jacek Dubois przekonywał, że "najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania nie jest w tej sprawie niezbędny".

"Złapany na gorącym uczynku"

ycipk-4enpkc

Przypomnijmy: obaj mężczyźni zostali zatrzymani w Warszawie pod koniec października. Jak podawało CBA, Artur W. ówczesny burmistrz Włoch, został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych łapówki. Miał je wziąć od dewelopera Sabriego B. w zamian za korzystne dla niego decyzje administracyjne.

Artur W. usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w kwocie 200 tys. zł w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień. Decyzją radnych Włoch 5 listopada Artur W. został odwołany z funkcji burmistrza.

Źródło: dziennik.pl

ycipk-4enpkc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4enpkc

ycipk-4enpkc
ycipk-4enpkc