Trwa ładowanie...

Warszawa. CBA zatrzymało znanego notariusza. Chodzi o aferę reprywatyzacyjną

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało znanego notariusza w związku z aferą reprywatyzacyjną. Mężczyzna zostanie przewieziony do Wrocławia, gdzie usłyszy zarzuty – informuje CBA.

Warszawa. CBA zatrzymało znanego notariusza. Chodzi o aferę reprywatyzacyjnąŹródło: iStock.com, fot: Tupungato
d4mabqo
d4mabqo

Warszawa. CBA zatrzymało notariusza w związku z aferą reprywatyzacyjną

CBA poinformowało dziś na swojej stronie, że zatrzymało znanego warszawskiego notariusza. Mężczyzna ma zostać przewieziony do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, gdzie usłyszy zarzuty. Centralne Biuro Antykorupcyjne informuje, że "zatrzymany mógł doprowadzić ustalonych pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości ponad 13 milionów złotych".

Jak podaje na swojej stronie CBA, aresztowany prawnik jest podejrzany o udzielenie innej osobie pomocy "w uniknięciu przez nią odpowiedzialności karnej w związku z postępowaniem toczącym się przed Sądem Okręgowym w Warszawie".

Kilka dni temu funkcjonariusze CBA ujęli byłego prezesa reaktywowanej warszawskiej spółki, która zajmowała się niezgodnym z prawem przejmowaniem kamienic. Mężczyzna został aresztowany po raz drugi.

d4mabqo

Raport na temat afery reprywatyzacyjnej w Warszawie, przygotowywany przez komisję weryfikacyjną, jest na ukończeniu. Dokument liczący ponad 900 stron krytykuje działania byłej prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz. Sebastian Kaleta, przewodniczący komisji weryfikacyjnej z ramienia PiS, bada w nim kilkadziesiąt przypadków podejrzanych zwrotów nieruchomości, które miały miejsce, kiedy Hanna Gronkiewicz-Waltz rządziła stolicą.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Bartosz Marczuk pokazał przerażające wyliczenia emerytur. Reakcja Bielana

d4mabqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mabqo