Trwa ładowanie...

Warszawa. Centrum stolicy w kwiatowych barwach

Zarząd Zieleni posadził wiele nowych kwiatów w centralnych miejscach stolicy. Pokazujemy, jak zmieniła się przestrzeń m.in. wokół Dworca Śródmieście i Ronda Dmowskiego.

Share
Warszawa. Centrum stolicy w kwiatowych barwach
d14w4mu

Spacery po centrum stolicy w lipcowe, słoneczne dni umili od teraz wszystkim przechodniom bujna roślinność. Zarząd Zieleni poinformował w poniedziałkowym komunikacie o posadzeniu nowych kwiatów.

Dzięki stołecznym ogrodnikom w okolicach Dworca Śródmieście pojawił się paciorecznik, gaura, rozplenica obca "Rubrum", jak także begonie big. Można zauważyć tam również werbenę patagońską i szałwię omączoną oraz biel i róż gaury lindheimeri. Jednak to nie koniec nowych roślin, które zostały posadzone w tej okolicy, przechodnie natkną się tam również na dalię happy days, ciemnoczerwoną irezynę lindeni oraz szarą santolinę.

_(fot. Zieleń Warszawska - Facebook)
_

d14w4mu

Warszawa. Kwiaty na Rodzie Dmowskiego

"Urocza kompozycja na Rondzie Dmowskiego na pewno zwróci Waszą uwagę - są tu następujące piękności: gaura lindheimeri, szałwia omączona, jeżówka purpurowa, ostnica, Cleome Seniorita Rosalita, werbena ogrodowa, scewola, lobularia, krąglatka, tojeść rozesłana (odmiana green)" – pisze w mediach społecznościowych Zarząd Zieleni.

"Zobacz także: Pielęgnacja surfinii"

Dodatkowo mieszkańcy Warszawy oraz turyści odwiedzający stolicę na Rondzie de Gaulle'a zobaczą takie rośliny, jak – werbena patagońska, gaura lindheimeri, jak również krąglatka.

(fot. Zieleń Warszawska - Facebook)

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14w4mu

Podziel się opinią

Share
d14w4mu
d14w4mu