Trwa ładowanie...

Warszawa. Długie kolejki przed punktami testowania na SARS-CoV-2. Trzeba trochę postać

Punkty poboru wydłużają czas pracy, ale czekających na badania w kierunku zakażenia koronawirusem wciąż przybywa. W środę kandydatów do testowania szczególnie dużo. Być może ma to związek z planowanymi wyjazdami na święta - ci, którzy decydują się na podróż, chcą mieć pewność, że nie stanowią zagrożenia dla bliskich.

Warszawa. Do punktu pobierania wymazów przy ulicy Grzybowskiej prawie zawsze stoją długie kolejkiWarszawa. Do punktu pobierania wymazów przy ulicy Grzybowskiej prawie zawsze stoją długie kolejkiŹródło: WP
ddhhq2p
ddhhq2p

Przed wieloma punktami pobrań wymazów do testów na obecność koronawirusa ustawiają się coraz dłuższe kolejki. W niektórych miejscach trzeba czekać nawet po kilkadziesiąt minut. Długie ogonki pacjentów przed punktami wymazowymi to codzienność laborantów.

Na szczęście warunki oczekiwania znacznie się poprawiły - temperatura w środę przekraczała 20 stopni Celsjusza, więc stanie na zewnątrz w oczekiwaniu na swoją kolej nie było tak uciążliwe, jak jeszcze kilka tygodni temu. Jeśli więc osoby potrzebujące wykonania testu nie szły na badania w związku z wieloma objawami chorobowymi i złym samopoczuciem, mogły wytrwać bez zniecierpliwienia.

W stolicy są 33 miejsca, w których można zrobić badania. Na Mazowszu - 87. Ich wykaz, codziennie uaktualniany, znaleźć można na stronie NFZ. Sa tam również godziny pracy punktów oraz telefony kontaktowe. W całym województwie mazowieckim, nie tylko w Warszawie, w marcu liczba zainteresowanych wykonaniem testu sukcesywnie rosła - to znak trzeciej fali zakażeń koronawirusem.

Warszawa. Długie kolejki przed punktami testowania na SARS-CoV-2. To efekt trzeciej fali. I zbliżających się świąt

Pacjenci najchętniej korzystają z punktów drive thru. Podjeżdża się wtedy samochodem i bez wysiadania z auta można przejść cała procedurę - od wypełnienia dokumentacji medycznej, do pobrania materiału. Jednak nie można zapominać, że warunkiem skorzystania z usługi punktu jest podjechanie swoim transportem.

ddhhq2p

Wizyta w punkcie wymazowym zajmuje od 5 do 10 minut. Zapisy są prowadzone przez internet, więc formalności w punkcie są ograniczone do minimum. Wyniki są dostępne online od 24 do 30 godzin od pobrania wymazu. Laboratoria wykonują kilka tysięcy badań próbek w ciągu doby.

Koronawirus w Polsce. Przybity lekarz nie ukrywał emocji w programie WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
ddhhq2p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddhhq2p