Trwa ładowanie...
d29ciaw

Warszawa dostanie 46 mln euro dofinansowania na zakup pociągów

Komisja Europejska przyznała Warszawie ponad 46 mln euro z Funduszu Spójności na zakup pociągów elektrycznych. Stolica zyska 21 pojazdów. Wyremontowana zostanie także stołeczna zajezdnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Dofinansowanie na pociągi
Warszawa. Dofinansowanie na pociągi (PAP)
d29ciaw

Jak podaje portal TVP Warszawa, w poniedziałek 16 listopada Komisja Europejska zatwierdziła dofinansowanie w wysokości 46 mln euro dla miasta stołecznego. Ma to ulepszyć transport publiczny w Warszawie.

Warszawa. Podróżowanie do stolicy będzie wygodniejsze

Stolica zakupi 21 pociągów elektrycznych kolei miejskiej, które będą stanowić uzupełnienie dotychczasowych taborów. Inwestycja ułatwi podróżowanie osobom dojeżdżającym do stolicy spod warszawskich miejscowości.

d29ciaw

Ponadto dodatkowe pociągi mają pomóc w rozładowaniu tłoków w kolei i sprawić, by przemieszczanie się było dużo bardziej komfortowe. Jak dodaje TVP Warszawa, Komisja Europejska zaznaczyła, że chodzi także o zachęcenie ludzi do tego, by nie korzystali z samochodów, a przesiadając się do komunikacji publicznej, mieli wpływ na zmniejszenie zanieczyszczenia.

Koronawirus w Polsce. Tak będzie wyglądała pomoc dla przedsiębiorców. Jarosław Gowin zdradza szczegóły

Komisarz ds. spójności i reform KE Elisa Ferreira podkreślała, że chodzi o "zwiększenie terytorialnego rozwoju społeczno-gospodarczego i spójności".

Planowo nowe pociągi elektryczne zaczną przewozić pasażerów od 2023 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29ciaw

Podziel się opinią

Share
d29ciaw
d29ciaw