Trwa ładowanie...

Warszawa. Druga estakada powstanie na skrzyżowaniu Marsa i Żołnierskiej. Będą zmiany w organizacji ruchu

Zanim kierowcy dostaną do użytku nową estakadę, trzeba uzbroić się w cierpliwość i znieść czasowe utrudnienia, jakie wystąpią w trakcie budowy. Ta inwestycja, którą realizuje Polimex Infrastruktura i Polimex Mostostal, kosztować ma ponad 57 milionów złotych i jest ostatnim etapem modernizacji fragmentu drogi wojewódzkiej nr 631 od ul. Naddnieprzańskiej do granicy miasta.

Warszawa. Powstanie druga estakada przy skrzyżowaniu ulic Marsa i Żołnierskiej. Będzie gotowa w styczniu 2023 roku. Od 17 lipca na kierowców czekają w związku z budową zmiany organizacji ruchu w tej okolicyWarszawa. Powstanie druga estakada przy skrzyżowaniu ulic Marsa i Żołnierskiej. Będzie gotowa w styczniu 2023 roku. Od 17 lipca na kierowców czekają w związku z budową zmiany organizacji ruchu w tej okolicyŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d2u98qr
d2u98qr

Jak poinformował we wtorek stołeczny ratusz, prace przy budowie estakady przy ulicy Marsa i Żołnierskiej wymagają zmian w organizacji ruchu, które zaczną obowiązywać od soboty 17 lipca. Na estakadzie obsługującej obecnie ruch w kierunku granicy Warszawy wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy.

Ulica Żołnierska na odcinku prowadzonych prac będzie zwężona. Samochody poruszać się będą tylko jednym pasem, natomiast dodatkowy pas pojawi się przed skrzyżowaniem z ul. Marsa. pojawi się dodatkowy pas, tak by jeden z nich mógł służyć do jazdy na wprost w ul. Rekrucką, a drugi do skrętu w prawo w ul. Marsa. Wprowadzana organizacja ruchu obowiązywać będzie tylko kierowców samochodów i nie będzie dotyczyła pieszych i rowerzystów.

Warszawa. Druga estakada powstanie na skrzyżowaniu Marsa i Żołnierskiej. Będą zmiany w organizacji ruchu

Estakada ma być gotowa w styczniu 2023 roku. Wówczas będzie można zakończyć inwestycję rozpoczętą we wrześniu 2019 roku. Powstała wówczas wschodnia estakada na skrzyżowaniu Marsa i Żołnierskiej, prowadząca w stronę granicy miasta. Aż do teraz nie można było wybudować zachodniej estakady, bo na przeszkodzie stała zabytkowa działka. Jej wyłączenie z rejestru załatwiło sprawę i dało zielone światło inwestycji, która ułatwi życie kierowcom podróżującym w kierunku centrum.

Newsroom WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2u98qr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u98qr