Trwa ładowanie...
dd7q31o

Warszawa. Głosowanie zakończone - mieszkańcy wybrali nowy model tramwaju

Warszawiacy zdecydowali, jak będzie wyglądać nowy tabor tramwajowy. Najbardziej spodobał się model C, zwany potocznie przez wielu "uśmiechniętym tramwajem". W stolicy pojawi się 213 takich składów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Mieszkańcy stolicy wybrali wygląd 213 nowych tramwajów. Na zdjęciu zwycięski model
Warszawa. Mieszkańcy stolicy wybrali wygląd 213 nowych tramwajów. Na zdjęciu zwycięski model (WTP, Fot: WTP Warszawa)
dd7q31o

Tramwaje Warszawskie podały, że w głosowaniu wzięło udział 35 tysięcy mieszkańców stolicy. Zwycięski model pojazdu dostał aż 70 proc. głosów. Teraz spółka zamówi właśnie ten model wagonów u koreańskiego producenta.

O wynikach wyborów poinformował na Twitterze prezes Tramwajów Warszawskich Wojciech Bartelski. Podziękował wszystkim, którzy zdecydowali oddali swój głos.

Warszawa po raz pierwszy zostawiła decyzję ws. komunikacji miejskiej i jej taboru mieszkańcom. Głosowanie zorganizowano pod koniec października, trwało 6 dni. Swój typ można było wskazać w ankietach elektronicznych albo tradycyjnie, głosując w jednym z punktów obsługi pasażera.

dd7q31o

Zobacz: Awantura o TK. Joanna Lichocka odpowiada Andrzejowi Rzeplińskiemu

Do końca 2022 r. na warszawskie ulice wyjedzie 213 nowych tramwajów. Składy mają być nowoczesne, niskopodłogowe i klimatyzowane.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2019 roku Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na nawet 213 nowych tramwajów dla stolicy. Według spółki, to największa umowa na tramwaje podpisana dotychczas w Polsce i jedna z większych w Europie.

dd7q31o

Dostawy są podzielone na dwie części: w zamówieniu podstawowym Tramwaje Warszawskie kupią 123 tramwaje, a w ramach opcji będzie możliwy zakup kolejnych 90. Ich koszt ma wynieść 1,8 mld zł. Część zakupu będzie sfinansowana z funduszy UE.

Nowe tramwaje pojadą między innymi tunelem do Dworca Zachodniego, do Wilanowa i na Gocław.

Źródło: GW

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dd7q31o

Podziel się opinią

Share
dd7q31o
dd7q31o