Trwa ładowanie...

Warszawa. Inwazja modliszek. Są pod ochroną, nie można ich zabijać

Modliszki powróciły do Warszawy. To efekt wysokich temperatur.

Share
Warszawa. Inwazja modliszek. Są pod ochroną, nie można ich zabijać
Źródło: Pixabay, fot: pixabay
d2jr3r9

Modliszkom, które niespełna rok temu pojawiły się w stolicy, najwidoczniej spodobała się Warszawa i upalne lato w Polsce, ponieważ zawitały tutaj ponownie.

Warszawa. Są upały, są też modliszki

Wielu mieszkańców Warszawy zastanawia się skąd modliszki wzięły się w stolicy, spotkać je można zarówno w drodze do sklepu, pracy, na parkingu czy balkonie, ale także… w swoim domu!

d2jr3r9

Podczas gdy niektórzy zastanawiają się czy owady te mogą być niebezpieczne, inni podziwiają ich piękno. Na forach facebookowych dotyczących konkretnych dzielnic, pojawiają się zdjęcia egzotycznych gości oraz komentarze na ten temat.

Grupa "Ursynów - tu mieszkam" Facebook
Źródło: Facebook, fot: Facebook

Owady zaczęły pojawiać się ostatnio także w innych miastach, co związane jest z upałami, które ostatnio dotykają nasz kraj.

Plaga komarów nad Polską. One są najlepszą bronią na owady

Modliszki naturalnie żyją w strefie tropikalnej, jednak za sprawa ocieplania się klimatu, widywane są coraz częściej również Polsce.

d2jr3r9

Przypominamy, że modliszki nie są groźne dla ludzi, znajdują się natomiast pod ochroną i zabijanie tych stworzeń, jak też hodowla, są zabronione. Kiedy taki skrzydlaty, tropikalny gość pojawi się u nas w domu, najlepiej umożliwić mu wydostanie się na zewnątrz przez otwarte okno czy drzwi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2jr3r9

Podziel się opinią

Share
d2jr3r9
d2jr3r9