Trwa ładowanie...
d21lxcv

Warszawa inwestuje w oświatę. Trwają modernizacje szkół

Stołeczny ratusz poinformował, że miasto przeznaczyło w tym roku na inwestycje oświatowe ponad pół miliarda złotych. Wiele szkół i przedszkoli przeszła gruntowny remont.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowoczesne szkoły
Nowoczesne szkoły (Urząd m.st. Warszawa, Fot: Urząd m.st. Warszawa)
d21lxcv

W czasie wakacji Warszawa na remonty placówek oświatowych wydała 90 mln złotych.

"Chcemy, żeby uczniowie zdobywali wiedzę w optymalnych warunkach i żeby uczyła ich najlepsza kadra w Polsce. Tylko w tym roku na edukację wydamy ponad 5 mld złotych i jest to największa pozycja w naszym budżecie" - powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Warszawa. Nowe placówki oświatowe

d21lxcv

Jak informuje Karolina Gałecka z warszawskiego ratusz, we wrześniu tego roku miasto zyskało kilka nowych placówek, otworzyły się one m.in. : na Białołęce przy ulicy Ruskowy Bród 19, na Targówku przy ulicy Rembrandta 8 oraz w Wawrze przy ulicy Cyklamenów 28. Są to szkoły podstawowe. Poza tym w stolicy powstały także szkoły specjalne – w Śródmieściu przy ulicy Twardej 8/12 i w Wawrze przy ulicy Halnej 32.

Władze miasta obiecują, że od października na edukacyjnej mapie stolicy mają pojawić się kolejne placówki - tym razem na Ursynowie, Mokotowie oraz Bemowie.

"Parada klaunów" w Warszawie? Rzecznik Praw Dziecka uderza w Rafała Trzaskowskiego

Kilka stołecznych szkół przeszło także modernizacje.

d21lxcv

"Na ten cel w tegorocznym budżecie przeznaczono łącznie 90 mln złotych. Aż 12,5 mln z tych środków trafiło na Wolę, 10 mln wydano na remonty szkół i przedszkoli na Mokotowie, 8,5 mln złotych trafiło do Śródmieścia, a 8,2 mln złotych na Pragę-Południe" – wylicza Urząd Miasta.

Chodzi tutaj m.in. o naprawę szkolnych chodników, tynków, malowanie ścian i docieplenie budynków oraz remont placów zabaw, boisk, sal gimnastycznych i sanitariatów. W niektórych placówkach zostały także wymienione okna i dachy, jak również węzły cieplne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21lxcv

Podziel się opinią

Share
d21lxcv
d21lxcv