Trwa ładowanie...
d3skieh

Warszawa. Jest śledztwo ws. budowy w otulinie rezerwatu Łosiowe Błota

Wszczęto śledztwo w związku z budową osiedla w otulinie Kampinosu i rezerwatu Łosiowe Błota. Postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie dotyczy spowodowania zniszczeń w świecie roślinnym i zwierzęcym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Wszczęto śledztwo ws. budowy w otulinie rezerwatu
Warszawa. Wszczęto śledztwo ws. budowy w otulinie rezerwatu (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski, REPORTER)
d3skieh

- 21 października zostało wydane postanowienie o wszczęciu śledztwa. Prokurator, analizując materiał dowodowy dotychczas zebrany w sprawie, ustalił, że zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa - powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Postępowanie dotyczy "spowodowania zniszczeń w świecie roślinnym oraz zwierzęcym w znacznych rozmiarach, wbrew przepisom ustawy o ochronie przyrody, na terenie stanowiącym otulinę Kampinoskiego Parku Narodowego i rezerwatu przyrody +Łosiowe Błota+ w związku z rozpoczęciem i prowadzeniem od 8 do 18 września prac budowlanych pod inwestycję osiedla 15 budynków jednorodzinnych na działce w gminie Stare Babice" i wyrządzenie tym samym "istotnej szkody oraz zmniejszenie wartości przyrodniczej tego terenu".

Postepowanie prowadzone jest "w sprawie". Nikomu nie przedstawiono zarzutów.

d3skieh

Zanim prokuratura podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa, przeprowadzono postępowanie sprawdzające. Zgromadzono w nim m.in. dokumentację dotyczącą inwestycji, a także dokumentację powiatowego inspektora budowlanego. Przesłuchano także przedstawiciela wójta gminy Stare Babice, które złożył zawiadomienie do prokuratury. Zawiadomienie do Prokuratury Krajowej złożył również minister środowiska Michał Woś. Śledztwo prowadzone jest w związku z tymi dwoma zawiadomieniami.

- Zaplanowane są liczne czynności procesowe, w tym przesłuchanie świadków mających wiedzę o prowadzeniu tej inwestycji. Po zebraniu tego materiału rozważane jest zasięgnięcie opinii biegłego z zakresu ochrony środowiska - przekazała prok. Skrzyniarz.

Chodzi o budowę na 20-hektarowym terenie dawnej bazy wojskowej w Lesie Bemowskim. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał postanowienie wstrzymujące prowadzenie robót budowlanych dotyczących budowy osiedla w otulinie rezerwatu Łosiowe Błota - wynika z pisma PINB do wójta gminy Stare Babice Sławomira Sumki opublikowanego we wtorek na stronie urzędu gminy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3skieh

Podziel się opinią

Share
d3skieh
d3skieh