Trwa ładowanie...

Warszawa. Kamień węgielny na budowie praskiej szkoły

Trwa budowa kompleksu oświatowego na Pradze-Południe. We Wtorek, 23 czerwca w ścianę powstającego obiektu, uroczyście został wmurowany akt erekcyjny.

Warszawa. Kamień węgielny na budowie praskiej szkołyŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d3p3iop
d3p3iop

Na Gocławiu przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego trwa budowa szkoły i przedszkola. Obiekt pomieści łącznie 600 uczniów i 175 maluchów.

"Pomimo trudności inwestujemy w infrastrukturę oświatową. W tym roku ponad pół miliarda złotych. To bardzo ważna placówka dla tej dzielnicy – ostatnią szkołę podstawową na Pradze-Południe oddano do użytku 23 lata temu. Budowa tak potrzebnych na Gocławiu placówek jak szkoła i przedszkole, zakończy się już pod koniec 2021 roku" – poinformowała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta stolicy.

Warszawa. Nowoczesny kompleks oświatowy na Gocławiu

Budowany obiekt będzie miał trzy kondygnacje i łączną powierzchnię użytkową 11,404 tys. metrów kwadratowych. Kompleks oświatowy będzie wyposażony w nowoczesną halę sportową, stołówkę, place zabaw oraz dwa zewnętrzne boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnią.

"Zobacz także: Wakacje 2020. Obozy i kolonie się odbędą. Organizatorzy szykują się do sezonu"

W nowej szkole uczniowie będą mieli do dyspozycji dwie sale komputerowe i językowe oraz sale do rehabilitacji, gabinet pedagoga, psychologa i logopedy, jak również kuchnię z zapleczem. Stołeczne przedszkolaki z Pragi-Południe dostaną natomiast sale do zajęć, sale rekreacyjno-zabawowe, szatnie oraz gabinety psychologa i logopedy. Szkoła i przedszkole będą połączone przestronną jadalnią. Obiekt zostanie także wyposażony w pokoje administracyjne i magazyny.
Dach budynku przyozdobi zielony ogród.

d3p3iop

Jak podaje stołeczny ratusz będzie tam 24 oddziały szkolne oraz 7 oddziałów przedszkolnych.

Warszawa dla najmłodszych

Urząd Miasta poinformował, że w roku 2019 do użytku zostało oddanych 12 przedszkoli i 3 szkoły podstawowe. Natomiast w trakcie budowy jest następnych 18 placówek.

Koszt budowy kompleksu szkolno-przedszkolnego na Pradze-Południe wyniesie ponad 61 mln złotych. Na inwestycje związane z oświatą Warszawa przeznaczyła w bieżącym roku ponad pół miliarda złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3p3iop
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p3iop