Trwa ładowanie...

Warszawa. Koncerty Chopinowskie online do końca sierpnia

Dobra wiadomość dla miłośników Koncertów Chopinowskich. Wydarzenie zostało przedłużone do końca sierpnia i będzie kontynuowane, jak dotychczas – w Internecie.

Warszawa. Koncerty Chopinowskie online do końca sierpniaŹródło: PAP
d4k1hes

"Początkowo zaplanowanych było 8 koncertów online. Jednak spore zainteresowanie transmisjami internetowymi skłoniło nas do przedłużenia sezonu w sieci do końca sierpnia. Dzięki transmisjom online recitale docierają do miłośników Chopina na całym świecie" – poinformował stołeczny ratusz.

Warszawa. Transmisje w Internecie

Koncerty Chopinowskie w Internecie oglądać można w każdą niedzielę o godz. 12.00. Wydarzenia transmitowane są na Facebooku, a także na Youtube i stronach internetowych koncerty-chopinowskie.pl i estrada.com.pl.
Recitale są puszczane także w głośnikach rozstawionych w głównych miejscach Łazienek - co niedzielę o godz. 12.00.

Warszawa. Koncerty w Pałacu

"Lipcowe i sierpniowe recitale zarejestrowane zostały w Sali Salomona w Pałacu na Wyspie. Przepiękne malowidła, dekoracje ornamentalne, sztukaterie oraz bogactwo wyposażenia i niepowtarzalna akustyka są dodatkowymi atutami tych wyjątkowych wydarzeń. W Sali Salomona zobaczyć można m.in. cztery okrągłe płótna Marcella Bacciarellego - tak zwane tonda, z wyobrażeniami cnót: Roztropności, Sprawiedliwości, Łaskawości i Odwagi" – dodaje Urząd Miasta.

Zobacz również: "Koncerty chopinowskie online. Organizatorzy mają sposób na pandemię"

W cyklu koncertów przewidzianych przez miasto wystąpią znani warszawscy pianiści, m.in. Karolina Nadolska, Rafał Łuszczewski, Tomasz Ritter, Adam Kałduński, Adam Goździewski oraz Julia Łozowska i Paweł Kowalski. Natomiast w najbliższą niedzielę, 12 lipca będzie można usłyszeć Szymona Nehring, zwycięzcę wielu konkursów pianistycznych.

d4k1hes

Plenerowe recitale chopinowskie organizowane są od 1959 roku, zmieniając wielokrotnie swoją formułę z biegiem lat.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną, w tym roku, po raz pierwszy w historii pianiści nie występują pod pomnikiem Chopina, lecz koncerty odbywają się online.

Wszystkie recitale są darmowe, wydarzenia finansuje miasto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4k1hes
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4k1hes